Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Verizon використовуватиме супутники Kuiper компанії Amazon для надання послуг доступу до інтернету

Американський телекомунікаційний гігант Verizon Communications має намір використовувати супутники компанії Amazon для надання послуг доступу в інтернет у малонаселених та віддалених районах США, а також інших куточках світу. Йдеться про апарати, які Amazon запустить у рамках проєкту Kuiper, що передбачає виведення в космічний простір 3236 супутників до липня 2029 року, половина з яких має бути доставлена на орбіту до липня 2026 року. Проте на сьогоднішній день ще не запущено жодного супутника. Компанія Amazon, яка є найбільшим у світі хмарним провайдером, інвестує у цей проєкт $ 10 млрд.

26 жовтня компанія Verizon оголосила, що у рамках партнерства з компанією Amazon розпочалася розробка технічних специфікацій та визначення попередньої комерційної моделі, в рамках якої послуги зв’язку надаватимуться американським споживачам, а також корпоративним клієнтам, що працюють у віддалених районах. На початковому етапі компанії мають намір використовувати супутники для побудови транзитних мереж стільникового зв’язку, що стане дешевшою альтернативою прокладання оптоволоконного кабелю до кожної вежі стільникового зв’язку Verizon. Супутники також зможуть забезпечувати споживачів доступом в інтернет, але для цього клієнтам компаній доведеться придбати спеціальний термінал, розробкою якого займається Amazon.

«Проєкт Kuiper пропонує гнучкість та унікальні можливості для супутникової системи на низькій навколоземній орбіті, і ми раді можливості додати додатковий рівень зв’язку до нашого чинного партнерства з Amazon. Ми знаємо, що майбутнє буде будуватися на основі нашої 5G-мережі, розробленої для забезпечення мобільності, фіксованого бездротового доступу та хмарних обчислень у режимі реального часу. Що ще важливіше, ми вважаємо, що можливості цієї технології мають бути доступні всім», – заявив генеральний директор Verizon Ганс Вестберг (Hans Vestberg).

За наявними даними, найближчими роками компанії мають намір об’єднати можливості проєкту Kuiper з діючими рішеннями Verizon для бездротових мереж, приватних мереж та периферійних обчислень, орієнтованих на різні галузі, у тому числі сільське господарство, енергетику, транспорт та ін. Аналогічні проєкти, ціль яких полягає у побудові супутникової системи для забезпечення інтернетом споживачів, також реалізуються іншими компаніями, такими як SpaceX та OneWeb.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України