Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія United Launch Alliance відкладає запуск ракети-носія Atlas-5

9 листопада компанія United Launch Alliance (ULA) заявила, що «проблема з підготовкою космічного апарату» викликала необхідність перенесення запуску ракети-носія Atlas V 551 за Програмою космічних випробувань 3 (Space Test Program (STP)-3) з 22 листопада до 4 грудня.

У ході місії мають бути продемонстровані нові технології та виведено на орбіту корисні навантаження для Міністерства оборони США та NASA.

Довідково: Раніше планувалося, що місія буде запущена 23 червня з мису Канаверал, але була відкладена через розслідування проблеми з двигуном RL-10 верхньої ступені ракети Atlas V. Ракета-носій Atlas V 551, яка оснащена п’ятьма твердопаливними ракетними прискорювачами, має вивести два супутники безпосередньо на геосинхронну орбіту.

На ракеті Atlas V, розробленої ULA, встановлені російські двигуни RD-180. Після анексії Росією Криму у 2014 році Конгрес США ухвалив закон, який зобов’язує ULA припинити свою залежність від російських двигунів для запуску космічних апаратів в інтересах національної безпеки США, що є одним з основних замовлень ракети Atlas V. На заміну ракети Atlas V ULA розробляє ракету Vulcan, на якій мають бути встановлені двигуни BE-4, що розробляються компанією Blue Origin.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України