Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ULA провела переговори з потенційними покупцями

У березні цього року з’явилась публічно не оголошена інформація про те, що компанія United Launch Alliance (ULA) виставлена на продаж. Джерела повідомили, що ULA та її корпоративні власники вже провели переговори з потенційними покупцями. Можливо, що каменем спотикання став пошук покупця, який погодиться заплатити власникам суму, близьку до оцінки ULA приблизно $ 5 млрд.

Минулого тижня Торі Бруно, генеральний директор компанії, заявив, що будь-хто, хто купить ULA, пожне плоди «трансформації» компанії, що відбулася за останні кілька років, зміни курсу розвитку бізнесу, спричиненого головним чином геополітикою та конкурентною загрозою з боку компанії SpaceX.

United Launch Alliance – це спільне підприємство, яке належить компаніям Boeing та Lockheed Martin, сформоване у грудні 2006 року шляхом об’єднання підрозділів цих компаній.

З того часу компанія ULA стала прибутковим підприємством для обох аерокосмічних гігантів завдяки стабільним вигідним контрактам на військові запуски з єдиним постачальником та щорічною субсидією Міністерства оборони США на підтримку «готовності до запуску» у сумі приблизно $ 1 млрд.

Пентагон поступово припинив надавати субсидію, яка була необхідна для забезпечення доступу до космосу для військового корисного навантаження.

Хоча компанія SpaceX домінує на ринку комерційних запусків, ULA залишається найкращим постачальником запусків для військових США. Пентагон обрав ULA у 2020 році для запуску 60% своїх великих космічних місій в інтересах національної безпеки до 2027 року та залучив SpaceX для запуску 40% місій. Військові зараз беруть участь у чергових багаторічних закупівлях для запуску, і компанії ULA та SpaceX, схоже, знову мають перевагу.

ULA також отримала підтримку від покупки компанією Amazon 47 запусків для широкосмугового угрупування Kuiper. Amazon допомагає фінансувати значне розширення можливостей запуску ULA для розгортання угруповання Kuiper. Офіційні особи кажуть, що ці інвестиції у розмірі $ 2 млрд подвоять стартову потужність ULA, що дозволить їй запускати до 25 ракет Vulcan на рік.

За оцінкою веб-сайту Ars Technica, потенційними покупцями ULA можуть стати одна з компаній – нинішніх власників. При цьому Lockheed Martin вважається головним кандидатом на отримання повного контролю над компанією, оскільки Boeing прагне відновити фінансові втрати.

Amazon – ще одна можливість. Придбання ULA дало б Amazon права власності на всі критичні сегменти ланцюжка поставок, необхідні для розгортання широкосмугової мережі Kuiper, аналогічно контролю компанії SpaceX над угрупованням Starlink. Amazon вже будує власні супутники для Kuiper, і якби вона купила ULA, то могла б запускати їх сама. Це, безумовно, приваблива пропозиція для Amazon, яка може призвести до зниження витрат і пріоритету розкладу в маніфесті запуску Vulcan.

Космічна компанія Джеффа Безоса, Blue Origin, також може брати участь у конкурсі. Blue Origin постачає двигуни BE-4 для ракети ULA Vulcan, але також розробляє власну ракету великої вантажопідйомності New Glenn і має стратегічну дорожню карту, яка відрізняється від ULA, з більшим акцентом на можливості повторного використання ракети-носія.

Два інших постачальника ULA, Northrop Grumman і L3Harris, також можуть бути зацікавлені. Також існує ймовірність того, що приватна інвестиційна компанія може вторгнутися та купити компанію, щоб закріпитися в космічній галузі.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України