Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ULA об’явила про готовність до запуску місії STP-3 для Космічних сил США

2 грудня компанія United Launch Alliance (ULA) об’явила про готовність до запуску своєї ракети-носія Atlas V з супутниками STPSat-6 і LDPE-1 в інтересах Космічних сил США. Запуск заплановано на 09:04 UTC 5 грудня зі стартового комплексу-41 космодрому Космічних сил на мисі Канаверал, Флорида.

Довідково: 9 листопада ULA заявляла, що «проблема з підготовкою космічного апарату» викликала необхідність перенесення запуску ракети-носія Atlas V 551 за Програмою космічних випробувань 3 (Space Test Program (STP)-3) з 22 листопада до 4 грудня.

Раніше планувалося, що місія буде запущена 23 червня, але була відкладена через розслідування проблеми з двигуном RL-10 верхньої ступені ракети Atlas V.

На ракеті Atlas V, розробленої ULA, встановлені російські двигуни RD-180. Після анексії Росією Криму у 2014 році Конгрес США ухвалив закон, який зобов’язує ULA припинити свою залежність від російських двигунів для запуску космічних апаратів в інтересах національної безпеки США, що є одним з основних замовлень ракети Atlas V. На заміну ракети Atlas V ULA розробляє ракету Vulcan, на якій мають бути встановлені двигуни BE-4, що розробляються компанією Blue Origin.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України