Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ULA «не заперечує» стосовно плану Космічних сил США мати трьох постачальників запусків в інтересах національної безпеки

13 вересня під час панельної дискусії на Глобальному аерокосмічному саміті, організованому Торговою палатою США, віце-президент компанії United Launch Alliance (ULA) з урядових і комерційних програм Гері Венц заявив, що ULA, одна з двох американських компаній, які надають послуги запусків в інтересах національної безпеки, не бачить проблем з рішенням Міністерства оборони США додати третього конкурента.

Г. Венц сказав, що компанія підтримує запропоновану Космічними силами США стратегію додати третього постачальника важких ракет на наступному етапі, відомому як 3-тя фаза Програми запусків в інтересах національної безпеки (National Security Space Launch /NSSL/ Phase 3).

На даний час тільки компанії ULA та SpaceX є єдиними постачальниками засобів запуску NSSL. Через занепокоєння щодо зростання комерційного попиту Космічні сили заявили, що планують вибрати третього постачальника у 3-й фазі NSSL, надаючи можливість для нового учасника, компанії Blue Origin, яка розробляє важку ракету.

Постачальники послуг запусків повинні мати можливість виводити корисні навантаження на низькі, середні та високі орбіти. З 58 місій, які, як очікується, будуть закуплені у 3-й фазі NSSL, 7 запусків (5 запусків супутників GPS на середню навколоземну орбіту та 2 запуски на геостаціонарну орбіту) передбачається замовити у третього постачальника, повідомили представники Космічних сил США.

Представник ULA у своїй заяві від 13 вересня зазначив, що генеральний директор компанії Торі Бруно минулого місяця сказав: «Ми розуміємо потребу уряду мати ширшу базу в цей складний час… тому ми погоджуємося з третім постачальником».

Г. Венц підтвердив, що компанія погоджується з планом додати третього постачальника. Він зауважив, що на даний час у 3-й фазі NSSL планується більше місій, ніж передбачалося раніше, тому виділення семи запусків третьому постачальнику виглядає доцільним.

Віце-президент компанії Blue Origin з державних продажів Ларс Хоффман, також виступаючи на Глобальному аерокосмічному саміті, сказав, що компанія продовжує працювати з Космічними силами США над розробкою плану сертифікації ракети New Glenn для програми NSSL після того, як вона почне літати. Компанія планує, що це станеться у 2024 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України