Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Thales Alenia Space побудує новітні супутники Astra 1Р та Astra 1Q для компанії SES

Люксембурзька телекомунікаційна компанія SES замовила два геостаціонарні (GEO) супутники Ku-діапазону для своєї основної орбітальної позиції (19,2° східної довготи). Вони допоможуть підтримувати операції з поширення контенту найбільших європейських мовних компаній, а також забезпечать надання послуг зв’язку в Європі. Про це 18 листопада повідомила прес-служба компанії Thales Alenia Space, яка побудує супутники Astra 1P та Astra 1Q. Очікується, що супутники запустять у 2024 році, і вони зможуть безперервно надавати послуги преміум-класу до 2040 року.

Astra 1P, класичний широкопроменевий супутник, підтримуватиме основний телевізійний район SES. Він дозволить власникам контенту, приватним та громадським мовним компаніям у Німеччині, Франції та Іспанії продовжувати транслювати супутникові телеканали з найвищою якістю зображення найбільш економним способом. Супутник буде заснований на повністю електричній та потужній платформі Spacebus NEO, розробленій Thales Alenia Space та вже випробуваній на орбіті.

Astra 1Q, програмно-визначуваний супутник нового покоління з широкими та точковими променями з високою пропускною здатністю, налаштовуватиметься на орбіті та може бути легко розгорнутий на інших орбітальних позиціях, дозволяючи SES задовольняти потреби своїх клієнтів у майбутньому. Він буде заснований на інноваційній лінійці продуктів Space INSPIRE (INstant SPace In-orbit REconfiguration), що забезпечить безперебійну переконфігурацію телекомунікаційних завдань та послуг, миттєву адаптацію до вимог на орбіті, видатну гнучкість для послуг відеомовлення та широкосмугового підключення при максимальній ефективності використання ресурсів супутника.

Існуючі супутники, що працюють у головному орбітальному районі SES, обслуговують 118 млн домашніх господарств або більше 43% усіх європейських домогосподарств. Кількість користувачів, які отримують HD-контент із цих супутників, за останні п’ять років збільшилася майже на 30%.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України