Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Stratolaunch успішно завершила другий політ літака Rocі з закріпленим на борту випробувальним гіперзвуковим апаратом TA-1

24 лютого компанія Stratolaunch оголосила про завершення другого тестового польоту літака Roc із закріпленим на борту гіперзвуковим апаратом Talon-A (TA-1). Цей політ став тринадцятим для стартової платформи Roc, розробленої компанією, і другим, під час якого літак перевозив гіперзвуковий апарат Talon, заправлений паливом. Це також був перший випадок, коли TA-1 діяв у межах полігону Vandenberg Western Range у рамках підготовки до першого випробувального польоту Talon-A з використанням власного двигуна.

Політ тривав загалом 4 години 29 хвилин і став значним кроком вперед у досягненні найближчої мети компанії – здійснити політ з двигуном на апараті TA-1. Основна мета полягала в тому, щоб оцінити стан рушійної системи Talon-A та умови польоту під час перевезення палива. Другою метою була перевірка безперебійної роботи телеметричних систем Roc і TA-1 у поєднанні з засобами зв’язку полігону Vandenberg Western Range. Ця інтеграція має важливе значення для забезпечення ситуаційної обізнаності, необхідної для підтвердження того, що всі системи готові до фази гіперзвукового польоту TA-1 після його запуску з літака-носія.

«Ми зібрали цінні дані під час нашого першого польоту із закріпленим TA-1 у грудні 2023 року, зокрема щодо керування паливною системою TA-1, – сказав Закарі Кревор, головний виконавчий директор і президент Stratolaunch. – Наша мета під час цього польоту полягала в тому, щоб продовжити наш підхід до зниження ризиків при першому польоті ТА-1 з двигуном і твердо дотримуватися нашого зобов’язання надати максимальну вигоду нашим клієнтам, коли відбудеться перший політ з двигуном».

Talon-A є наріжним каменем бачення Stratolaunch майбутнього гіперзвукових випробувань. Будучи багаторазовим, автономним, гіперзвуковим випробувальним транспортним засобом, TA-1 розроблений, щоб забезпечити гнучку та економічно ефективну платформу для проведення експериментів на швидкостях, що перевищують 5 Махів. Такі можливості мають вирішальне значення для розвитку технологій у різних галузях: від глобального транспорту до національної безпеки.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України