Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpinLaunch провела перше випробування своєї концепції запуску корисного навантаження на орбіту за допомогою центрифуги

Компанія-стартап SpinLaunch (базується в Лонг-Біч, штат Каліфорнія), що розробляє альтернативну систему запуску у космос за допомогою наземної центрифуги з електричним приводом, успішно здійснила запуск снаряда із зменшеної версії свого прискорювача.

Випробування відбулись 22 жовтня на космодромі «Америка» в Нью-Мексико, де компанія побудувала зменшену версію свого прискорювача діаметром 33 м. Цей прискорювач розкрутив триметровий снаряд, випустивши його на великій швидкості в небо.

За словами директора SpinLaunch Джонатана Яні (Jonathan Yaney), центрифуга працювала на 20% від своєї максимальної потужності. Він відмовився надати конкретні подробиці польоту снаряда, але сказав, що він летів з надзвуковою швидкістю (за деякими оцінками, до 8047 км/год) і досяг висоти «десятків тисяч футів». Снаряд був оснащений приладами та збирав дані, але не мав активного управління і летів за балістичною траєкторією.

Система була розроблена для перевірки загальної концепції SpinLaunch, яка передбачає використання центрифуги у великій вакуумній камері для прискорення снаряда, випускаючи його на гіперзвукових швидкостях. Центрифуга служить першим ступенем системи запуску снаряда, якій далі несуть реактивні двигуни, що діють як розгінні ступені для виведення корисного навантаження на орбіту.

Компанія вважає, що зможе відправляти в космос корисні навантаження вагою до 200 кг кілька разів на день за ціною набагато меншою, ніж звичайні ракети.

SpinLaunch планує у наступному році розпочати будівництво більшої версії прискорювача діаметром близько 100 м, який дозволить орбітальні запуски починаючи з 2025 року.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України