Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpaceX припинила першу спробу запуску космічного корабля Starship

17 квітня компанія SpaceX припинила першу спробу запуску свого космічного корабля Starship з Техасу через проблему з клапаном.

SpaceX оголосила, що припиняє запуск корабля Starship і ракети-носія Super Heavy зі свого випробувального полігону Starbase у Бока-Чіка, штат Техас, менш ніж за 10 хвилин до запланованого старту о 13:20 UTC після того, як повідомила про проблему з тиском у ракеті-носії.

«Клапан тиску, здається, заморожений, тому, якщо він не почне працювати найближчим часом, сьогодні запуску не буде», — написав у Twitter глава SpaceX Ілон Маск за кілька хвилин до того, як компанія SpaceX оголосила про відміну спроби запуску.

Компанія не повідомляла про інші серйозні проблеми з кораблем, і погода була прийнятною. Компанія продовжила зворотний відлік до позначки Т-40 секунд, закінчивши заправку ракетного палива та використавши спробу запуску як «мокру генеральну репетицію». Коментатори трансляції SpaceX сказали, що для підготовки чергової спроби запуску необхідно мінімум 48 годин.

Увечері 17 квітня компанія SpaceX оголосила, що планує наступну спробу запуску не раніше 20 квітня, орієнтовно між 13:28 і 14:30 UTC.

Запуск стане першим польотом інтегрованої системи Starship/Super Heavy після кількох випробувальних запусків прототипів корабля Starship на низьку висоту та випробувань із запуском двигунів прискорювача Super Heavy. Корабель Starship пролетить по «майже орбітальній» траєкторії, досягаючи максимальної висоти близько 235 км та впаде в Тихий океан біля Гаваїв, а прискорювач Super Heavy — у Мексиканську затоку неподалік від узбережжя Бока-Чіка.

Компанія SpaceX отримала ліцензію Агентства цивільної авіації США (FAA) на тестовий запуск Starship увечері 14 квітня. Минулого тижня офіційний представник FAA заявив, що агентство витратило більше 500 днів на розгляд заявки на ліцензію на запуск. Це найдовший термін, який агентство витрачало на розгляд заявки на комерційний запуск.

Напередодні І. Маск заявляв, що не очікує на успішний запуск. Його головне занепокоєння полягало в тому, що ракета може вибухнути під час або відразу після старту, пошкодивши стартовий майданчик. «Ймовірно, нам знадобиться кілька місяців, щоб відновити стартовий майданчик», — сказав він про цей сценарій. «Можливо, буде друга, а може, і третя спроба запуску, але спроба 17 квітня, ймовірно, не буде успішною, якщо під успіхом мається на увазі вихід на орбіту», — додав він.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України