Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SpaceX провела вогневе випробування прискорювача для другої спроби запуску корабля Starship

25 серпня компанія SpaceX повідомила про успішне проведення випробування ракети-носія Super Heavy для своєї наступної спроби запуску космічного корабля Starship, хоча до старту можуть залишитися ще тижні.

Компанія SpaceX запустила двигуни Raptor надважкого прискорювача під назвою Booster 9 під час випробування статичним вогнем на своєму полігоні Starbase у Бока-Чіка, штат Техас. Компанія заявила, що двигуни пропрацювали «повну тривалість», що складає близько 5-6 секунд.

Пізніше SpaceX заявила, що всі 33 двигуни відпрацювали успішно, хоча 2 двигуни вимкнулися передчасно.

Компанія не повідомила, чи ця продуктивність була достатньою для підготовки до спроби запуску, але це випробування було кращим, ніж попередній тест того самого прискорювача 6 серпня. Той тест закінчився раніше, після того, як двигуни запрацювали менше 3 секунд, а чотири двигуни Raptor вимкнулися передчасно.

Якщо SpaceX буде задоволена результатами випробування, воно може стати одною з останніх технічних віх перед тим, як компанія буде готова до другої спроби запуску системи Starship/Super Heavy. У першій спробі, 20 квітня, система вийшла з ладу через 4 хвилини після старту, коли кілька двигунів Raptor прискорювача Super Heavy вимкнулися, корабель втратив керованість і впав.

Крім того, SpaceX ще необхідно отримати дозвіл Федерального авіаційного управління США (FAA) на запуск, який передбачає внесення змін до ліцензії на запуск системи Starship/Super Heavy. У серпні SpaceX надала FAA звіт про невдале випробування 20 квітня, але агентство ще має затвердити його та оцінити, чи внесла SpaceX необхідні зміни, перш ніж затвердити переглянуту ліцензію. FAA не назвало терміни цього процесу, але спостерігачі галузі вважають, що це може тривати кілька тижнів.

Компанія вже внесла кілька змін в конструкцію ракети-носія і стартового майданчика на основі досвіду квітневого запуску. На майданчику тепер є система захисту, розроблена для запобігання пошкодженням, завданим запуском двигунів Raptor, у процесі якого бетонні уламки розліталися на відстань до 10 км.

У червні І. Маск заявив, що компанія внесла «більше тисячі» змін в конструкцію ракети, що дало йому більше впевненості в тому, що наступний запуск буде успішним. «Я думаю, що ймовірність наступного успішного запуску, виходу на орбіту, набагато вища, ніж попереднього. Можливо, це близько 60%”, – сказав він.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України