Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія SES повідомила, що проблеми з електрообладнанням супутників O3b mPower виявилися серйознішими, ніж вважалося

31 жовтня глобальна компанія-оператор супутникового зв’язку SES (штаб-квартира у Люксембурзі) повідомила, що проблеми з електрообладнанням, виявлені кілька місяців тому на перших чотирьох супутниках O3b mPower, розгорнутих на середній навколоземній орбіті (MEO), значно скоротять термін їх експлуатації та пропускну здатність широкосмугового зв’язку.

Тимчасовий генеральний директор SES Руй Пінто заявив, що для досягнення продуктивності, яку спочатку очікували від угруповання MEO нового покоління, компанії Boeing потрібно побудувати на два супутники O3b mPower більше, ніж спочатку планувалося, а також провести модернізацію п’яти інших, які вже знаходяться у виробництві.

Два майбутні супутники O3b mPower, які планується запустити у першій половині листопада, не матимуть цих оновлень. Розпочати надання послуг з їх використанням передбачається не раніше квітня.

Компанія SES планувала запустити O3b mPower у комерційну експлуатацію наприкінці цього року, перш ніж зіткнулася з проблемою, через яку час від часу відключаються силові модулі на супутниках.

Руй Пінто сказав, що затримка знизила очікуваний дохід та прибуток перед сплатою відсотків, податків та амортизації (EBITDA), який оператор планував отримати у 2024 році, приблизно на 5%.

Незважаючи на те, що компанія Boeing тепер має контракт на постачання 13 супутників O3b mPower замість 11, і роботу, необхідну для модернізації п’яти з них, Руй Пінто заявив, що SES не планує витрачати більше грошей на угруповання через угоду про розподіл ризиків з виробником.

Компанія Boeing нещодавно оприлюднила збитки в розмірі $ 315 млн за супутниковим контрактом для виконання зобов’язань щодо життєвого циклу [супутників] перед нерозкритим клієнтом. Джерело, близьке до Boeing, підтвердило, що цим клієнтом є SES.

Руй Пінто сказав, що SES також потенційно може вимагати страхові виплати щодо проблем O3b mPower, що погіршить і без того складний рік для космічних страховиків.

Кожен супутник був розроблений з можливістю масштабування до пропускної здатності в кілька гігабіт на секунду, що приблизно в 10 разів більше, ніж у 20 супутників першого покоління O3b на середній навколоземній орбіті, з терміном експлуатації близько 10 років.

Згідно з початковим замовленням SES і Boeing, компанія SpaceX має контракт на запуск 11 супутників і планує запустити сьомий і восьмий супутники O3b mPower цього року.

SES повідомила, що ця пара буде запущена в другій половині 2024 року, щоб включити засоби правового захисту Boeing. Супутники O3b mPower з 9 по 11 планується запустити в 2025 році, а пару додаткових космічних апаратів планують розгорнути наступного року.

Початкові оцінки вказували на відсутність суттєвих втрат, коли вперше з’явилися проблеми з силовим модулем O3b mPower. Однак у звіті про доходи від 31 жовтня компанія SES повідомила, що за останні кілька місяців спостерігалося збільшення кількості відключень модулів живлення, включаючи «кілька подій, які не можна відновити».

Руй Пінто сказав, що оператор продовжує впроваджувати потенційні стратегії пом’якшення наслідків, які могли б зменшити фінансовий вплив затримки O3b mPower, включаючи використання геостаціонарних супутників, які оператор використовує для зв’язку та послуг трансляції.

Проєкти зростання компанії також можуть бути підтримані за рахунок $ 3 млрд, отриманих SES у жовтні за вивільнення спектру C-діапазону для операторів 5G у США.

Компанія SES повідомила про отримання € 507 млн ($ 537 млн) доходу у ІІІ кварталі 2023 року, що на 3,1% більше, ніж у минулому році.

Скоригований показник EBITDA впав на 4,5% до € 792 млн без урахування непередбачуваних доходів від звільнення C-діапазону. Оператор очікує, що дохід у 2023 році складе від € 1,95 млрд до € 2 млрд, а скоригований EBITDA – від € 1,01 млрд до € 1,05 млрд.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України