5 травня американський оборонний підрядник, компанія Science Applications International Corp. (SAIC), оголосила про співпрацю з європейським виробником компонентів, платформ і систем для КА, компанією GomSpace, у розробці невеликих супутників для урядових установ, комерційних фірм і університетів США.
18 квітня компанії підписали меморандум про взаєморозуміння на Космічному симпозіумі в Колорадо-Спрінгс.
Минулого року SAIC підписала аналогічну угоду з компанією Rogue Space Systems, яка проєктує космічні апарати та підсистеми для надання орбітальних послуг супутниковим операторам.
Компанія SAIC, що базується в Рестоні, штат Вірджинія, прагне розвивати свій космічний бізнес, інтегруючи комерційні супутникові платформи та корисні навантаження в нещодавно розширеному науково-дослідному центрі в Чарлстоні, штат Південна Кароліна. Компанія створює центр розробки космічних систем на об’єкті площею 300 000 квадратних футів (близько 28 000 м2), щоб інтегрувати корисне навантаження, кубсати і малі супутники для запуску на умовах райдшерингу.
Девід Рей (David Ray), старший віце-президент підрозділу SAIC з космічного бізнесу, заявив 5 травня, що угода з GomSpace є «ще одним важливим кроком у стратегії SAIC щодо використання своєї спадщини та глибокого технічного досвіду в розробці космічних систем для досягнення лідерської позиції у новій космічній економіці».
Компанія заявила, що на об’єкті в Чарлстоні SAIC, Rogue Space і GomSpace North America (дочірня компанія датської GomSpace Group AB) створюватимуть кубсати і малі супутники, призначені для забезпечення обізнаності про космічний простір, проведення автономних операцій зближення та стикування, а також обслуговування на орбіті.
Завдяки цьому партнерству SAIC стане американським дистриб’ютором ліцензійної продукції GomSpace, торговим посередником у наданні послуг, а також інтегратором космічних апаратів і місій для державних замовників GomSpace у США. Разом компанії розроблять спільну технологічну дорожню карту, яка призведе до розвитку нових космічних можливостей.
Окрім повністю інтегрованих космічних апаратів, компанії планують також пропонувати програмні продукти, компоненти космічних апаратів, послуги на орбіті, а також управління космічними апаратами та їхнім корисним навантаженням у процесі виконання завдань місій.