Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Saber Astronautics співпрацює з Axiom Space для доставки австралійських астронавтів на МКС

23 листопада компанія Saber Astronautics підписала угоду з компанією Axiom Space з метою забезпечення участі австралійських астронавтів у майбутніх місіях на Міжнародну космічну станцію (МКС).

Axiom Space приватна компанія, яка займається розробкою космічної інфраструктури та планує побудувати комерційну космічну станцію. У лютому компанія відправить чотирьох приватних астронавтів у свою першу місію на МКС на космічному кораблі Crew Dragon компанії SpaceX.

Saber Astronautics, австралійська космічна компанія, що здійснює свою діяльність в Австралії та США, використовуватиме угоду з Axiom, щоб збільшити інтерес до польотів людини в космос і космічних досліджень. Мета – надати австралійським астронавтам і космічним компаніям «доступ до лабораторії мікрогравітації на орбіті станції та розробити нове покоління продуктів для здоров’я людей, матеріалів, електроніки, екологічно чистих технологій тощо», – заявив генеральний директор компанії Saber Astronautics Джейсон Хелд (Jason Held). «Saber вже звертається до комерційних організацій та приватних осіб, щоб оцінити зацікавленість у їхній участі в майбутніх місіях Axiom».

Перша місія компанії Axiom Space, Ax-1, доставить на МКС екіпаж у складі чотирьох приватних астронавтів із США, Канади та Ізраїлю. Вони проведуть 25 експериментів протягом тижня перебування на станції.

Компанія Saber Astronautics володіє та керує Центром реагування на космічні операції (Responsive Space Operations Centre, RSOC), що базується в Аделаїді (Австралія) та Колорадо (США). Минулого року RSOC Аделаїди отримав $ 6 млн фінансування з фонду космічної інфраструктури Австралійського космічного агентства. «Підтримка астронавтів є довгостроковою метою програми RSOC компанії Saber, яка була прискорена підписанням угоди з Axiom», – повідомили в компанії. В рамках програми Saber навчатиме австралійські компанії-учасниці, а також допоможе їм визначити, які їхні продукти можуть отримати користь від досліджень і експериментів на МКС. «Це дає можливість австралійцям бути астронавтами та працювати самостійно, не вимагаючи зміни громадянства на США чи Європейського Союзу».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України