Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Rocket Lab здійснила перший успішний суборбітальний запуск ракети HASTE

18 червня компанія Rocket Lab USA, Inc. оголосила про успішний запуск своєї першої суборбітальної випробувальної ракети-носія під назвою HASTE (Hypersonic Accelerator Suborbital Test Electron) для конфіденційного клієнта.

Перший запуск відбувся 17 червня о 21:24 за місцевим часом (о 01:24 UTC 18 червня) зі стартового комплексу №2 компанії Rocket Lab у Центрі запусків NASA «Уоллопс» (NASA Wallops Flight Facility).

Суборбітальна ракета-носій HASTE є похідною від ракети Electron компанії, але має модифікований ступінь Kick Stage для розгортання гіперзвукового корисного навантаження, більшу вантажопідйомність до 700 кг, а також варіанти індивідуальних обтічників для розміщення більшого корисного навантаження, включаючи апарати з повітряно-реактивними двигунами (air-breathing), балістичного повторного входу в атмосферу, прискорювального ковзання та корисне навантаження космічного застосування. Використовуючи спадщину недорогої РН Electron компанії Rocket Lab – комерційної малої ракети-носія, яка запускається найчастіше у світі, – HASTE пропонує справжні можливості комерційного тестування за невелику вартість.

«Успіх цієї місії демонструє співпрацю між державними та промисловими партнерами для зміни парадигми гіперзвукових випробувань», — сказав Брайан Роджерс, директор Global Launch Services. «HASTE дозволяє проводити часті доступні льотні випробування, необхідні для просування в країні розвитку гіперзвукових технологій, і ми пишаємося тим, що надаємо цю життєво важливу можливість. Ми дякуємо нашим партнерам по місії за те, що довірили нам цю першу місію, і сподіваємося на продовження нашого партнерства в майбутньому».

Компанія Rocket Lab не розкрила корисне навантаження на HASTE або інші подробиці про запуск, включаючи максимальну висоту та швидкість. Компанія не анонсувала запуск заздалегідь і не забезпечила веб-трансляцію. Єдине попереднє повідомлення надійшло з обмежень повітряного простору, опублікованих Федеральним агентством цивільної авіації США (FAA), а також з твіту NASA Wallops Flight Facility, у якому було розкрито період запуску Rocket Lab, але сказано, що центр відвідувачів закладу буде закрито для публічного перегляду.

Такий рівень секретності не є характерним для попередніх орбітальних запусків РН Electron як з Уоллопса, так і з пускового комплексу № 1 компанії Rocket Lab у Новій Зеландії, про які зазвичай повідомляється завчасно. Навіть місії для замовників національної безпеки США, таких як Національне розвідувальне управління США (NRO), оголошувалися заздалегідь і транслювалися.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України