Компанія Rocket Lab USA підписала угоду на надання послуг запуску з Підрозділом оборонних інновацій (Defense Innovation Unit, DIU) Міністерства оборони США для місії HASTE (Hypersonic Accelerator Suborbital Test Electron – «Гіперзвуковий прискорювач суборбітального випробування Electron») зі стартового комплексу №2 компанії Rocket Lab у Вірджинії.
Місія HASTE розгорне суборбітальне корисне навантаження австралійської компанії Hypersonix під назвою DART AE, гіперзвуковий апарат із прямоточним повітряно-реактивним двигуном, здатний літати за небалістичними траєкторіями на швидкості до 7 Махів (приблизно 8350 км/год).
Місія стартує зі спеціального стартового майданчика компанії Rocket Lab на Центрально-атлантичному регіональному космодромі на острові Уоллопс у І кварталі 2025 року.
Місія HyCat продемонструє можливість ракети HASTE у розгортання корисного навантаження компанії Hypersonix під час запуску, ще в атмосфері Землі.
Ця остання місія HASTE є сьомим контрактом на суборбітальний запуск, укладеним Rocket Lab цього року, включаючи першу місію HASTE, запущену 17 червня 2023 року для компанії Leidos в рамках програми Multi-Service Advanced Capability Hypersonic Test Bed (MACH-TB). Після цього компанія Leidos замовила ще чотири місії HASTE, які будуть запущені у 2024 і 2025 роках. Ще один контракт на запуск HASTE також було оголошено в серпні 2023 року для конфіденційного клієнта.
Керувати місією буде компанія Rocket Lab National Security (RLNS), дочірня компанія Rocket Lab USA, створена для обслуговування потреб оборонної та розвідувальної спільноти США та союзників. Раніше цього року компанія RLNS разом із Hypersonix була обрана DIU програмним партнером для проєкту DIU з гіперзвукових і високочастотних випробувань (hypersonic and high-cadence testing, HyCat), програми для прискорення потенційних гіперзвукових технологій і концепцій.
Суборбітальна ракета-носій HASTE компанії Rocket Lab створена на основі ракети Electron, але була модифікована для забезпечення гіперзвукового розгортання корисного навантаження. Використовуючи спадщину недорогої РН Electron, комерційної малої ракети-носія, яка запускається найчастіше у світі, ракета HASTE пропонує можливість справжнього комерційного тестування за невелику частку вартості поточних повномасштабних тестів.