Генеральний директор компанії Rocket Lab Пітер Бек повідомив про 100% успіх місії, всі корисні навантаження виведені на орбіту, перший ступінь ракети-носія знаходиться на судні.
Rocket Lab запустила свою 39-у місію РН Electron 18 липня о 01:30 UTC зі стартового комплексу 1B у Новій Зеландії. Місія під кодовою назвою «Baby Come Back» («Дитино повертайся») стосувалася чергової спроби компанії відновити перший ступінь ракети-носія. Ця місія РН Electron стала сьомою для компанії у 2023 році, включаючи суборбітальний політ Hypersonic Accelerator Suborbital Test Electron (HASTE), завдяки чому кількість запусків каліфорнійської компанії становить один раз на місяць.
Під час цього запуску на низьку навколоземну орбіту (LEO) було виведено 7 корисних навантажень для 3-х клієнтів, у тому числі 4 демонстраційні корисні навантаження технології NASA Starling 6U, супутник Telesat LEO 3, який замінить супутник Telesat Phase 1 LEO, і два супутники 3U компанії Spire Global з корисним навантаженням GNSS-RO (Global Navigation Satellite System Radio Occultation), які забезпечують глобальну інформацію про погоду – дані, отримані цими супутниками, можуть бути асимільовані в моделі погоди для підвищення точності прогнозів. Ці корисні навантаження мали загальну стартову масу приблизно 100 кг.
Після відпрацювання двигунів першого ступеня ракета-носій Electron відокремилася від другого ступеня. Коли верхній ступінь і корисне навантаження продовжували рухатися на орбіті, перший ступінь здійснив пасивне повторне входження в атмосферу, тобто без використання двигуна. Натомість розгорнувся гальмівний парашут, а невдовзі за ним – основний парашут, щоб уповільнити швидкість зниження першого ступеня.
У початкових спробах відновлення першого ступеня РН Electron використовувався гелікоптер, щоб спробувати зловити прискорювач у повітрі, але цей спосіб було відкладено на користь відновлення в океані, де бустер м’яко опускається у воду та буде витягнутий командами на борту морського судна. Майбутні багаторазові прискорювачі Electron матимуть додаткову водонепроникність, що дозволить пришвидшити час виконання відновлювальних робіт.