Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Rocket Lab представила оновлений дизайн своєї ракети Neutron

2 грудня компанія Rocket Lab представила нові деталі конструкції своєї ракети середнього класу Neutron, ракети-носія з унікальним дизайном, яка, за словами компанії, призначена для частого та недорогого повторного використання.

Оновлений дизайн ракети Neutron був продемонстрований у короткій відеопрезентації. Ракета, виготовлена з вуглецевого композитного матеріалу, має висоту 40 м та ширину 7 м в основі, стоїть на нерухомих опорах і поступово звужується. Така конструкція має на меті зменшити теплові навантаження на ракету під час повернення в атмосферу перед приземленням на стартовий майданчик.

Замість того, щоб скидати обтічник корисного навантаження ракети під час запуску, обтічник Neutron відкривається з чотирьох сторін. Neutron випускає легкий витратний розгінний блок з корисним навантаженням, після цього обтічник закривається, ступень повертається в атмосферу і здійснює приземлення. Ракета зможе вивести 8 000 кг на низьку навколоземну орбіту під час відновлення першого ступеня або до 15 000 кг, якщо перший ступінь не передбачається повертати.

На ракеті Neutron планується встановити нові двигуни Archimedes, які використовують метан і рідкий кисень і створюватимуть тягу близько 225 000 фунтів сили. Перший ступінь матиме сім двигунів Archimedes, а верхній ступінь матиме єдину вакуумно-оптимізовану версію двигуна.

Про створення нової ракети Neutron компанія Rocket Lab об’являла у березні. Тоді компанія заявила, що перший запуск відбудеться у 2024 році з острова Уоллопс, штат Вірджинія.

У презентації нового дизайну ракети Neutron компанія не вказала дату або місце запуску.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України