Компанія Rocket Lab планує відновити запуски своєї ракети-носія Electron наприкінці листопада після висновку про «дуже малоймовірну» комбінацію подій, що призвела до невдачі її попереднього запуску.
8 листопада компанія заявила, що планує повернутися до запусків РН Electron орієнтовно 28 листопада зі стартового комплексу № 1 компанії у Новій Зеландії. Ракета буде нести радіолокаційний супутник ДЗЗ японської компанії iQPS для виконання спеціальної місії.
Запуски ракет Electron були припинені після невдалого запуску 19 вересня, коли двигун другого ступеня, ймовірно, вимкнувся відразу після запалювання. 25 жовтня компанія заявила, що готується відновити запуски до кінця року після отримання дозволу Федерального авіаційного управління США (FAA) на відновлення запусків, але не розкрила подробиць проведеного розслідування.
Директор компанії Rocket Lab Пітер Бек повідомив, що збій стався дуже швидко: від першої ознаки проблеми з ракетою до втрати телеметрії пройшло лише 1,6 секунди. «Це було дуже складним питанням для вирішення», — сказав він.
Детальний аналіз наявної телеметрії привів до висновку, що в джерелі живлення верхнього ступеню виникла «несподівана електрична дуга». Це призвело до короткого замикання батарейних блоків, які живлять верхній ступінь, що спричинило втрату живлення. Бек сказав, що цей збій був результатом багатьох факторів. Це включало «пульсації напруги» в енергосистемі, наявність слідів газоподібного гелію та «невиявлений» дефект ізоляції в енергосистемі. «Якби будь-чого з цього не сталося, збою б не було», — сказав він.
Запуск супутника iQPS є першим із двох запусків РН Electron, які Rocket Lab запланувала на квартал.
Компанія розраховує подвоїти кількість запусків наступного року, відповідно заявленого маніфесту на 22 запуски у 2024 році, у тому числі двох суборбітальних версій РН Electron під назвою HASTE.
П. Бек сказав, що наступного року РН Electron «повністю заброньовано», але, можливо, з’являться можливості залучити нових клієнтів, якщо існуючі клієнти зазнають затримок.
Компанія виставила ціну $ 7,5 млн за запуск РН Electron з певною мінливістю в залежності від деталей місії.
Компанія повідомила про дохід в $ 67,7 млн за квартал, а прибуток до сплати відсотків, податків і амортизації (EBITDA) склав $ 15,5 млн.