Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Rocket Lab підписала угоду про запуск південнокорейського супутника

7 грудня компанія Rocket Lab USA, Inc., світовий лідер у галузі надання послуг із запуску та створення космічних систем, оголосила, що підписала угоду про надання послуг із запуску супутника ДЗЗ для Корейського передового інституту науки і технологій (Korea Advanced Institute of Science and Technology, KAIST) в рамках спільної місії у першій половині 2024 року.

NeonSat-1 від KAIST стане основним корисним навантаженням у місії спільного використання РН Electron, яка також виведе на орбіту супутник NASA ACS3 (Advanced Composite Solar Sail System – «Передова система композитних сонячних вітрил»). Місія буде запущена зі стартового комплексу Rocket Lab Launch Complex 1 у Новій Зеландії.

«2024 рік стане для нас найактивнішим роком запуску з повністю заброньованим маніфестом місій Electron, – заявив засновник і генеральний директор компанії Rocket Lab Пітер Бек. – Поєднавши цю місію із запуском космічного апарата NASA ACS3, ми змогли надати KAIST можливість запуску в короткий термін, щоб допомогти їм швидше досягти орбіти. Для мене велика честь працювати з командою KAIST, і ми раді надати їм своєчасні та доступні послуги із запуску на Electron».

Дже-Хунг Хан, генеральний директор Дослідницького центру супутникових технологій (Satellite Technology Research Center, SaTReC) при KAIST, зі свого боку сказав: «Ми дуже очікуємо співпраці з Rocket Lab для успішного запуску нашого першого супутника в рамках програми розгортання угруповання мікросупутників NEONSAT».

NeonSat-1 – це оптичний супутник високої роздільної здатності, який буде розгорнуто як демонстрацію технології для запланованого майбутнього угруповання спостереження Землі. KAIST є провідною науково-технічною установою Кореї, яка розробила та експлуатувала перший корейський супутник KAIST, коли він був успішно запущений більше 30 років тому.

Послуги запуску на ракеті Electron для NeonSat-1 KAIST передбачають використання системи розділення супутників MLB компанії Rocket Lab для демонстрації ефективності своєї технології запуску вертикально інтегрованих космічних систем.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України