Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Pulsar Fusion успішно провела перші випробування гібридного ракетного двигуна

22 листопада британська компанія Pulsar Fusion повідомила про успішне проведення перших статичних вогневих випробувань гібридного ракетного двигуна, що працює на суміші рідкого закису азоту (N2O) і поліетилену високої щільності (HPDE). Основна перевага цього типу палива в тому, що воно, у порівнянні з твердим паливом, вважається більш екологічно безпечним і має високий питомий імпульс.

Випробування проводилися на військовій базі Міністерства оборони Великої Британії в Солсбері. Ракетний двигун запускався на повній тязі. Компанія також оприлюднила відео роботи двигуна, зняте зі швидкістю 40 000 кадрів на секунду.

Для своєї останньої демонстрації компанія використала горловини ракетних двигунів високої щільності з графіту. Графіт був використаний, оскільки ракетні сопла повинні витримувати великі термічні удари та різкі зміни температури.

Pulsar Fusion – це компанія, що базується в Блетчлі, Велика Британія, яка спеціалізується на розробці ракетних двигунів, в тому числі з використанням ядерних реакторів. Кінцевою метою компанії є розробка ракетного двигуна, здатного рухатися в далекий космос, який може значно скоротити час, необхідний для подорожі між космічними об’єктами.

На даний час компанія Pulsar Fusion займається розробкою унікальних прототипів двигунів, здатних працювати з плазмою при надзвичайно високих температурах. Крім випробувань гібридного двигуна, компанія проводить тестування пульсарного ракетного двигуна на ефекті Холла (Pulsar Fusion Hall Effect Thruster), що працює на криптоновому газі, для його подальшого використання на супутниках.

У компанії стверджують, що плазмові двигуни ідеально підходять для застосування на невеликих космічних апаратах з метою точного управління космічним кораблем і маневрування з малою тягою. Вони також можуть допомогти збільшити термін служби супутників на орбіті.

Очікується, що перший прототип реактивного двигуна на ядерному синтезі буде випробуваний у 2025 році.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України