Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Orbit Fab запустить танкер для заправки паливом супутників на геостаціонарній орбіті

Стартап Orbit Fab, що пропонує послуги з заправки у космосі, оголосив про плани щодо запуску свого першого космічного заправника для супутників Tanker-002. Він відправиться на платформі Sherpa-ES компанії Spaceflight на геостаціонарну орбіту в кінці 2022 або початку 2023 року, як попутне навантаження при запуску місячної місії Intuitive Machines IM-2. Її запуск запланований на ракеті SpaceX Falcon 9.

Причому для виведення заправника на геостаціонарну орбіту буде використаний обліт Місяця, оскільки основною метою пуску Falcon 9 стане відправка на супутник Землі посадкової платформи Intuitive Machines. Танкер розрахований на зберігання палива до 15 років. На його борту буде більше 90 кг гідразину, який є поширеним паливом для геостаціонарних супутників.

У червні 2021 року Orbit Fab запустила свій перший демонстраційний апарат на низьку сонячно-синхронну орбіту. Прототип, вагою близько 45 кг, на орбіті має хороші прогнозовані характеристики, тому компанія готова до виконання запусків під замовлення, збільшення обсягів палива, що зберігається, і різноманітності його видів. У компанії відзначили, що у неї вже є замовлення на кілька мільйонів доларів від Космічних сил та ВПС США, а також від низки компаній, які зацікавлені в доставці на геостаціонарну орбіту гідразину і ксенону.

Заправник Orbit Fab, обслуговуючий супутники на геостаціонарній орбіті, буде розташовуватися в декількох сотнях кілометрів від завантаженої робочої орбіти, щоб не заважати завданням інших апаратів. Звідти він зможе зближуватися з потрібними супутниками.

Компанія Orbit Fab була заснована в 2018 році, фінансується венчурним капіталом, також в неї інвестують компанії Northrop Grumman і Lockheed Martin.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України