Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія OneWeb налагоджує дистриб’юторське партнерство з Індією

20 січня оператор супутникового угруповання OneWeb повідомив про укладання шестирічного дистриб’юторського партнерства з Hughes Communications India Private Ltd (HCIPL), нещодавно створеним спільним підприємством між індійською телекомпанією Bharti Airtel і американською компанією Hughes Network Systems. Компанія Bharti Airtel належить індійському багатонаціональному конгломерату Bharti Enterprises, який є найбільшим акціонером OneWeb, а Hughes є міноритарним інвестором OneWeb, який також розробляє шлюзи для оператора в Індії та інших країнах.

HCIPL є найбільшим оператором супутникових послуг Індії з понад 200 000 користувацьких терміналів VSAT в країні, заявили власники спільного підприємства 4 січня, коли оголосили про створення компанії. За словами президента компанії Hughes Network Systems Прадмана Каула (Pradman Kaul), близько 135 000 з цих VSAT надходять від Hughes, якому належить близько третини HCIPL, а решта – від Airtel. Наразі VSAT підключаються до супутників на геостаціонарній орбіті (GEO), але Прадман Каул сказав, що HCIPL планує запровадити багатоорбітальні можливості після того, як OneWeb отримає дозвіл регулюючих органів Індії для роботи в країні. За його словами, схвалення регулятором діяльності OneWeb в Індії «сподіваємося, має відбутися протягом наступних трьох-шести місяців». Прадман Каул заявив, що OneWeb має стати одним із перших іноземних супутникових операторів, яким буде дозволено обслуговувати Індію на довгостроковій основі.

Конкурент компанії OneWeb, оператор супутників широкосмугового зв’язку Starlink компанії SpaceX, також має наміри отримати дозвіл регулятора на розгортання послуг в Індії. Санджай Бхаргава (Sanjay Bhargava), колишній виконавчий директор Starlink в Індії, заявив наприкінці минулого року, що компанія сподівається подати заявку на отримання комерційної ліцензії 31 січня 2022 року або раніше. Проте нещодавно Санджай Бхаргава оголосив, що йде у відставку. Це відбулося невдовзі після того, як уряд Індії наказав компанії SpaceX припинити попередній продаж послуг Starlink до моменту отримання від регулятора дозволу на провадження діяльності у країні.

Наразі компанія OneWeb розгорнула понад 60% свого угруповання із 648 супутників. Для започаткування надання глобальних послуг підключення решту супутників планується запустити цього року. Компанія оголосила про низку дистриб’юторських партнерів по всьому світу для розширення своїх послуг. Зокрема, 19 січня австралійський телекомунікаційний оператор Field Solutions заявив, що в рамках партнерства з розповсюдження пропонуватиме послуги OneWeb в сільській місцевості та віддалених регіонах Австралії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України