Завдяки фінансуванню від Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) компанія MyRadar розробить і запустить кубсати з метою перевірки технології для свого майбутнього угруповання даних про погоду та навколишнє середовище.
18 серпня компанія MyRadar оголосила про отримання гранту в рамках програми NOAA Phase 2 SBIR на пару кубсатів Orbital Wildfire Resilience. Кубсати, з розміром сторони 10 см, будуть оснащені оптичними камерами високої роздільної здатності, тепловізорами інфрачервоного випромінювання та гіперспектральними камерами ближнього інфрачервоного діапазону, які спостерігають 16 смуг у діапазоні від 600 до 900 нанометрів.
«Ця спектральна щільність дозволяє нам охарактеризувати кількісні показники запасів горючих матеріалів та аерозолю, – сказав Сарвеш Гарімелла, головний науковий співробітник і головний технічний директор компанії MyRadar і материнської компанії Acme AtronOmatic. – Це підхід, пов’язаний з оцінкою багатьох небезпек, оскільки лісові пожежі – це не просто вогнища, це тверді частинки та погіршення якості повітря. І суха рослинність може змінити ситуацію, де і кому буде загрожувати небезпека. Отримання точних актуальних карт горючих матеріалів також є важливою частиною місії».
«Завдяки вбудованому штучному інтелекту супутники зможуть розповісти нам про те, що вони бачать, замість того, щоб показувати те, що вони бачать, – сказав Гарімелла. – Основна перевага такого підходу полягає в тому, що це вирішує проблему передачі величезної кількості даних із маленького супутника».
Щоб врахувати обмеження за розміром, вагою, потужністю та термостійкістю кубсата розміром 1u, компанія MyRadar розробила бортовий штучний інтелект, який при необхідності прискорює збір даних.
«У нас є постійно ввімкнена система з низьким енергоспоживанням, яка здатна збирати контекстну інформацію та вирішувати, чи варто запускати всю систему та збирати багатосенсорний набір даних з високою роздільною здатністю для лісової пожежі, – розповів Гарімелла. – Перше завдання полягає в тому, щоб бортовий штучний інтелект в автоматичному режимі збирав дані для вивчення та обробки в середовищі взаємодії дикої природи та міста для майбутнього угруповання».
У 2022 році компанія MyRadar запустила три протипи PocketQube, які стали попередниками майбутнього угруповання компанії під назвою «Hyperspectral Orbital Remote Imaging Spectrometer» (HORIS).
Дані про навколишнє середовище, отримані угрупованням HORIS, будуть поєднані зі штучним інтелектом і машинним навчанням з метою створення продуктів на основі злиття даних для урядових і комерційних клієнтів компанії. MyRadar також має намір використовувати дані з угруповання HORIS для покращення свого погодного застосунку MyRadar weather app.
У 2022 році компанія MyRadar отримала схвалення FCC на демонстрацію технології для угруповання, яке в кінцевому рахунку може включати 250 супутників або більше.
Згідно з ліцензією FCC, використовуючи оброблені дані угруповання HORIS, MyRadar має намір створювати продукти для моніторингу екстремальних погодних умов, коралових рифів, цвітіння водоростей, незаконного рибальства, національної безпеки та лісових пожеж.