Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Maxar починає виробництво нової супутникової платформи для невеликих апаратів

24 липня компанія Maxar Technologies оголосила, що її нова супутникова платформа, розроблена для низькоорбітальних (LEO) угруповань, пройшла критичний огляд конструкції (critical design review, CDR).

Компанія побудує 16 супутникових платформ серії Maxar 300 для компанії L3Harris Technologies. Кожна платформа має розміри приблизно, як у звичайної печі. Вони будуть використані для створення супутників, оснащених датчиками для виявлення ракет в рамках програми Tranche 1 Tracking Layer Агентства космічного розвитку (Space Development Agency, SDA).

L3Harris у липні виграла контракт на суму $ 700 млн від SDA на виробництво 14 супутників для Tracking Layer Tranche 1, а також двох додаткових супутників для демонстрації відстеження ракет.

«Ми плануємо розпочати виробництво наших платформ наприкінці цього року та забезпечити початкові поставки на початку 2024 року», – сказав Кріс Джонсон, старший віце-президент і генеральний менеджер Maxar з питань космосу.

SDA планує розпочати запуск Tracking Layer Tranche 1 у 2025 році.

Джонсон сказав, що платформа Maxar 300 була розроблена таким чином, щоб мати можливість запускати 8 супутників на великій ракеті. «Ці розміри допомагають SDA досягти своїх цілей щодо значного зменшення розміру, ваги, потужності та вартості порівняно з традиційними супутниками виявлення ракет».

За словами представника Maxar, під час огляду проєкту досліджувалися структурна конструкція, енергозабезпечення, контроль орієнтації, управління та обробка даних.

Maxar будує супутники на своєму заводі в Пало-Альто, штат Каліфорнія. Платформи для супутників SDA будуть доставлені на складальний завод L3Harris у Палм-Бей, штат Флорида.

Компанія заявила, що платформа Maxar 300 пропонується на комерційному ринку для LEO угруповань супутників зв’язку та дистанційного зондування, але вона не оголосила про будь-яких нових клієнтів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України