Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Lockheed Martin заявила про успішну демонстрацію технології обслуговування супутників на орбіті

17 квітня компанія Lockheed Martin повідомила, що її два супутники, які були виведені на геостаціонарну орбіту Землі в листопаді 2022 року, виконали маневри у безпосередній близькості та продемонстрували інші технології для обслуговування на орбіті.

Експеримент LM LINUSS™ – скорочення від In-space Upgrade Satellite System («Супутникова система з модернізації у космосі») компанії Lockheed Martin – вийшов на орбіту в рамках місії національної безпеки США USSF-44, запущеної на ракеті-носії Falcon Heavy компанії SpaceX.

Два кубсати, кожен розміром 12U, були розгорнуті на 300 км вище геостаціонарної орбіти з використанням адаптера для запуску вторинного корисного навантаження LDPE-2, який ніс кілька малих супутників.

Супутники були випущені з інтервалом у три дні на відстані приблизно 750 км один від одного, а через місяць вони знаходилися на відстані 400 м один від одного, повідомила журналістам Карла Браун (Karla Brown), керівниця програми LINUSS, під час прес-конференції в технологічному центрі Lockheed Martin у кампусі Catalyst.

Один із кубсатів виконував роль обслуговуючого апарата, а інший був постійним космічним об’єктом. Вона сказала, що очікує, що супутники наблизяться ще приблизно на 200 м у міру продовження експерименту.

За словами Карли Браун, важливішою метою, яку було досягнуто, була демонстрація алгоритмів штучного інтелекту, які знадобляться для виконання місій з космічного обслуговування. Ці місії з обслуговування включатимуть дозаправку на орбіті, оновлення програмного забезпечення та інші способи продовження терміну служби супутників.

Експеримент також допоміг продемонструвати нову наземну систему, яка використовує зв’язок S-діапазону для керування невеликою лінійкою супутників LM 50, яку компанія створює разом із виробником супутникових платформ Terran Orbital.

Інші цілі експерименту полягали в тестуванні камер, орієнтованих на космічний простір, та підтримці зниження ризиків стикувального порту Augmentation System Port Interface (ASPIN), який Lockheed Martin намагається комерціалізувати. Стикувальні пристрої будуть використовуватися обслуговуючими апаратами для дозаправки іншого супутника або встановлення нового датчика.

«Ця демонстрація LM LINUSS була успішною з багатьох причин, включаючи той факт, що наша команда впоралася з проблемами, властивими новітній технології, і підтвердила придатність нашого програмного забезпечення для майбутніх місій, – сказав Девід Барнхарт (David Barnhart), технологічний директор Lockheed Martin Space. – Ми використовуватимемо те, чому наша команда навчилася під час проєктування, розробки та експлуатації LM LINUSS, щоб продовжувати просувати інноваційне бачення Lockheed Martin щодо обслуговування та модернізації супутників на орбіті».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України