Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Lockheed Martin впроваджує ядерні технології у космічні апарати

Після приєднання до програми DRACO (Demonstration Rocket for Agile Cislunar Operations – «Демонстраційна ракета для гнучких навколомісячних операцій») у липні 2023 року компанія Lockheed Martin отримала $ 33,7 млн від Науково-дослідної лабораторії ВПС США (AFRL) за програмою JETSON (Joint Emergent Technology Supplying On-Orbit Nuclear High Power – «Спільна аварійна технологія, що забезпечує високу потужність ядерної енергії на орбіті») на розробку високоенергетичних ядерних технології для космічних апаратів.

Два урядові агентства оголосили 26 липня, що вони досягли угоди з компанією Lockheed Martin щодо розробки космічного корабля для програми DRACO. У січні NASA і DARPA оголосили, що вони співпрацюватимуть над DRACO для демонстрації технологій ядерного теплового двигуна (nuclear thermal propulsion, NTP).

У рамках програми JETSON команда Lockheed Martin спільно з компаніями Space Nuclear Power Corp (SpaceNukes) і BWX Technologies, Inc. (BWXT), які мають глибокий досвід у ядерній енергетиці та проєктуванні реакторів, планує задовольнити зростаючу потребу в мобільності космічних апаратів, обізнаності про космічну ситуацію, виробництві електроенергії, що значно перевищить можливості традиційних космічних апаратів. Забезпечуючи як бортову електроенергію, так і здатність живити електричні двигуни Холла, які використовуються на супутниках Lockheed Martin LM2100, проєкт JETSON є критичним кроком вперед у використанні ядерної електричної тяги для доставки людей на Місяць, Марс і далі.

«Використання ядерного поділу для космічних застосувань є ключем до впровадження технологій, які можуть кардинально змінити те, як ми рухаємось і досліджуємо простори космосу», — сказав Баррі Майлз, керівник програми JETSON і головний дослідник Lockheed Martin.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України