Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Lockheed Martin нарощує виробництво малих супутників

Lockheed Martin переживає сплеск зростання в несподіваному напрямі свого бізнесу: малих супутниках. Хоча компанія традиційно відома своїм досвідом роботи з GPS і гігантськими геостаціонарними (GEO) супутниками, компанія непомітно створила портфель зі 100 малих супутників на замовлення Міністерства оборони та клієнтів розвідки.

«Це, ймовірно, інша картина, ніж багато хто з вас може уявити собі» про те, чим займається компанія, сказав Джонатон Колдуелл, керівник військово-космічного бізнесу Lockheed Martin, на військовій конференції 14 лютого.

Виступаючи на військовій конференції Асоціації повітряних та космічних сил (Air & Space Forces Association’s Warfare Conference) в Аврорі, штат Колорадо, Джонатон Колдуелл сказав, що більша увага до малих супутників почалася з прагнення компанії до контрактів з Агентством космічного розвитку (Space Development Agency, SDA). SDA будує розповсюджену сітчасту мережу супутників на низькій навколоземній орбіті для Міністерства оборони, і, на відміну від традиційних оборонних програм «витрати плюс», агентство вимагає від виробників супутників пропозицій із фіксованою ціною.

Минулого року Lockheed Martin відкрила новий завод зі складання малих супутників поблизу Денвера, штат Колорадо, з потужністю виробництва 180 космічних апаратів на рік. Більшість малих супутників Lockheed виготовляються на супутниковій платформі Terran Orbital.

Джонатон Колдуелл сказав, що бізнес з виробництва малих супутників повинен працювати з менталітетом стартапу. Використовуючи переваги нової виробничої лінії, компанія фінансує власні космічні місії для демонстрації технологій, які, на її думку, захоче придбати уряд.

У 2022 році компанія запустила демонстраційну місію з обслуговування супутників, а зовсім недавно, у грудні, провела експеримент із антеною, супутник з якою опинився на неправильній орбіті після запуску.

Наступний експеримент під назвою Pony Express 2 планується запустити в рамках майбутньої місії Transporter 10 компанії SpaceX. Два кубсати класу Terran Orbital Renegade спробують сформувати сітчасту мережу Ka-діапазону в космосі.

«Вони продемонструють декілька цікавих нових технологій, у які ми інвестували через наш венчурний фонд», – сказав Джонатон Колдуелл.

До них відноситься створення сітчастої мережі на основі відкритих стандартів і автономна постановка завдань супутникам. За його словами, компанія дозволить військовим підрозділам використовувати супутники у військових іграх та навчаннях.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України