Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія L3Harris виграла контракт на розширення наземного сегмента супутника GOES-R

Національне управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) уклало контракт з компанією L3Harris Technologies на продовження надання наземних послуг для поточного покоління геостаціонарних метеорологічних супутників.

Контракт із безстроковими поставками та невизначеною кількістю геостаціонарних наземних послуг має максимальну вартість приблизно $ 275,2 млн. Згідно з контрактом, оголошеним 11 травня, L3Harris забезпечуватиме зв’язок з супутниками Geostationary Operational Environmental Satellites серії R (GOES-R) NOAA, обробку даних і розповсюдження інформації. Крім того, L3Harris стежитиме за станом і безпекою супутників, надсилаючи команди космічному апарату та інструментам на борту.

L3Harris є головним підрядником і системним інтегратором для наземного сегмента GOES-R з 2009 року, коли компанія виграла 10-річний контракт NOAA на $ 736 млн. Через рік компанія L3Harris виграла контракт NOAA на суму $ 130 млн на розробку наземної сегментної антени GOES-R. У 2019 році NOAA уклало з L3Harris контракт на $ 284 млн на модернізацію наземної інфраструктури GOES-R.

Роботи в рамках останнього контракту NOAA, який діє до 10 травня 2028 року, виконуватимуться за допомогою серії робочих завдань.

Національна служба супутникових даних та інформації про навколишнє середовище NOAA зосереджена на використанні технологій для збільшення можливостей, одночасно знижуючи вартість наземних систем. Недавнє дослідження потреб наземних систем показало, що для того, щоб NOAA могло збільшити кількість супутників та джерел даних, на які воно покладається, потрібна більш рентабельна наземна архітектура.

Згідно з прес-релізом NOAA від 11 травня, контракт на послуги наземної підтримки геостаціонарних супутників «покращить можливості, надійність і стійкість наземної системи, зміцнить технологічні досягнення та знизить витрати на підтримку протягом життєвого циклу». Супутники GOES-R забезпечують отримання зображень та даних про погоду на Землі, океанах та навколишньому середовищі, а також картування місць розташування блискавок та моніторинг космічної погоди. Три супутники NOAA GOES-R знаходяться на орбіті, а запуск четвертого супутника заплановано на 2024 рік.

NASA будує і запускає супутники GOES-R. NOAA управляє космічними апаратами і розповсюджує супутникові зображення та дані користувачам по всьому світу.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України