Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія L3Harris отримала дозвіл на виробництво 16 супутників для відстеження гіперзвукових ракет

20 грудня оборонний підрядник L3Harris оголосив, що отримав дозвіл від Агентства космічного розвитку на початок виробництва 16 супутників, призначених для виявлення та відстеження гіперзвукових ракет, націлених на США або їх союзників.

Компанія L3Harris заявила, що її супутники успішно пройшли критичну перевірку дизайну та перевірку готовності до виробництва.

Агентство космічного розвитку (SDA) – це організація Космічних сил США, яка створює багаторівневу мережу супутників, відому як Proliferated Warfighter Space Architecture. До неї входить «транспортний рівень» (Transport Layer) взаємопов’язаних супутників зв’язку, які передаватимуть дані, зібрані «рівнем відстеження» (Tracking Layer) супутників-датчиків.

У 2022 році компанія L3Harris виграла контракт на $ 700 млн на розробку та виробництво 16 супутників Tracking Layer Tranche 1, а також на забезпечення наземних систем і послуг підтримки. Компанія обрала Maxar Technologies своїм постачальником супутникових платформ.

«Гіперзвукові ракети є найбільш дестабілізуючою кінетичною зброєю в арсеналах наших супротивників через їхні ледь помітні профілі польоту, різні точки запуску та високу маневреність, – сказав Боб Де Корт, директор з управління програмами L3Harris. – Щоб стримати їхнє використання та, за потреби, перемогти їх, Сполученим Штатам потрібна стійка сенсорна платформа, яка могла б усунути завісу з їхніх траєкторій польоту».

L3Harris виробляє супутники в Мельбурні, штат Флорида, і Форт-Вейні, штат Індіана. Компанія вже поставила чотири прототипи супутників відстеження за попереднім контрактом на суму $ 193 млн для Tranche 0 програми. Ці супутники планувалося запустити цього року, але виникли затримки.

Запуск супутників Tracking Layer Tranche 1 запланований на 2025 рік. Компанії Northrop Grumman і Raytheon Technologies також виробляють супутники Tracking Layer Tranche 1 за окремими контрактами.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України