Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Iridium збільшує термін служби угруповання на п’ять років

Компанія Iridium Communications розраховує отримати від своїх супутників ще п’ять років експлуатації, відкладаючи будь-яку потребу в поповненні угруповання зв’язку L-діапазону принаймні до 2035 року.

80 супутників угруповання Iridium Next другого покоління на низькій навколоземній орбіті (LEO), запущених у 2017-2019 роках, окрім п’яти запасних, запущених у 2023 році, мали розрахунковий термін служби 12,5 років від їх головного підрядника, компанії Thales Alenia Space.

Виступаючи 15 лютого під час оголошення квартального звіту про доходи Iridium, генеральний директор компанії Метт Деш сказав, що нещодавня інженерна оцінка «спонукала нас оновити очікуваний термін служби угруповання, яке, як ми вважаємо, буде добре працювати принаймні до 2035 року».

Метт Деш сказав, що він очікує, що супутники в кінцевому підсумку будуть в експлуатації довше 17,5 років, посилаючись на те, що супутники в його мережі першого покоління з аналогічним проєктним терміном служби прослужили більше 20 років на LEO до того, як у них закінчилося паливо.

Розширений термін служби Iridium Next дає оператору мобільної супутникової служби (Mobile Satellite Service, MSS) більше гнучкості щодо того, коли треба розпочинати процес замовлення та запуску потенційного угруповання третього покоління, сказав речник компанії Iridium Джордан Хассін.

Доходи, які Iridium має за контрактом від розміщених на супутниках корисних навантажень, становлять менше 2% продажів за четвертий квартал 2023 року та включають послугу відстеження літаків компанії Aireon, є фіксованими протягом усього терміну служби космічних апаратів.

Однак подовження терміну служби дає компанії можливість зрештою отримати більше доходу у сукупній сумі від $ 3 млрд за послуги, які включають широкосмуговий зв’язок, підключення для моніторингу та відстеження пристроїв Інтернету речей, а також запланований бізнес прямого доступу до смартфонів.

Iridium повідомила про зростання доходу на 10% у річному обчисленні до $ 790,7 млн у 2023 році та очікує досягти $ 1 млрд річних продажів до кінця десятиліття.

Компанія Iridium готується до фінансового удару для свого бізнесу широкосмугового зв’язку, оскільки послуги високошвидкісного зв’язку Ku-діапазону угруповання Starlink компанії SpaceX набувають популярності на ринку.

За словами Метта Деша, морські клієнти, які раніше використовували Iridium як основного постачальника широкосмугового зв’язку, все частіше переводять послуги компанії до розряду «супутньої послуги».

Але забезпечення резервного підключення в спектрі L-діапазону, який є більш стійким до штормів у порівнянні з Ku-діапазоном, – це те місце, де Iridium прагне зайняти нішу на ринку, додав він.

Компанія Iridium очікує, що в 2024 році на морському ринку середній дохід на користувача знизиться на 5-10% через розширення бізнесу Starlink, причому зростання має відновитися наступного року, оскільки проблема стосується лише невеликої кількості суден, де Iridium зараз є основним провайдером широкосмугового зв’язку.

Iridium також стикається з конкуренцією Starlink на новому ринку прямого доступу до смартфонів.

Подібно до стартапів Lynk Global і AST SpaceMobile, стратегія SpaceX щодо забезпечення зв’язку безпосередньо зі смартфонами масового ринку та іншими пристроями базується на отриманні дозволу регулюючих органів на використання радіохвиль від наземних стільникових партнерів.

Iridium прагне оновити протоколи наземної мережі, щоб дозволити своїм існуючим супутникам підключатися до стандартних пристроїв користувачів з використанням спектра L-діапазону, який уже схвалений у всьому світі, з метою розгортання послуги обміну повідомленнями та SOS-послуги з 2026 року.

Цього року SpaceX планує запустити у США функцію надсилання текстових повідомлень у партнерстві з T-Mobile.

За словами Метта Деша, нормативні та юридичні проблеми значно уповільнять будь-який план використання наземних радіохвиль із космосу через проблеми з перешкодами. «Я вважаю, що в найближчі роки ще багато чого треба буде зробити, – сказав він, – тому в кращому випадку це будуть регіональні пропозиції».

Конкуренти Iridium з MSS, компанії Viasat, Terrestar Solutions, Ligado Networks, Omnispace і Yahsat, минулого тижня сформували Асоціацію мобільних супутникових послуг (Mobile Satellite Services Association, MSSA), некомерційну організацію, яка просуватиме послуги прямого зв’язку зі смартфонами з використанням своїх радіохвиль замість стільникового спектру.

Метт Деш сказав, що нещодавно почув про цю організацію, але у нього вже запланована зустріч з керівником MSSA Марком Данкбергом, головою та генеральним директором Viasat, щодо приєднання. «Мені цікаво почути про це більше, – сказав він, – але очевидно, що зараз наша стратегія досить самодостатня. У нас сьогодні є своя система, у нас є спектр».

Стратегія прямого доступу до смартфонів під назвою «Project Stardust» компанії Iridium передбачатиме інвестиції в «десятки мільйонів» доларів протягом наступних кількох років, а також потребуватиме оновлення апаратного забезпечення шлюзів.

Чистий прибуток Iridium у 2023 році склав $ 15,4 млн у порівнянні з $ 8,7 млн у 2022 році.

Виручка від послуг у 2023 році склала $ 584,5 млн, і Iridium очікує, що до кінця 2024 року вона зросте на 4-6%.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України