Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Intuitive Machines очікує дострокового завершення місії місячного посадкового апарата Nova-C

Компанія Intuitive Machines повідомила 26 лютого, що очікує підтримувати зв’язок з місячним посадковим модулем Nova-C під назвою Odysseus, який опинився у горизонтальному положенні після посадки на поверхню Місяця, ще лише один день, тобто набагато коротший термін, ніж очікувалося раніше.

В оновленні, опублікованому 26 лютого, першому після брифінгу 23 лютого, на якому компанія виявила, що посадковий модуль Nova-C, ймовірно, перекинувся під час посадки, компанія опублікувала зображення з низькою роздільною здатністю, зроблене космічним апаратом після посадки. На зображенні була показана частина посадкового модуля та тінь, яку він відкидає на поверхню, але мало інших деталей про цілісність конструкції та стан посадкового модуля. Компанія також опублікувала знімок, зроблений під час спуску посадкового модуля.

Компанія заявила, що посадковий апарат продовжує підтримувати зв’язок з операторами польоту, але не розкрила, які дані окрім цих зображень передав космічний апарат. На брифінгу 23 лютого керівники Intuitive Machines заявили, що працюють над перенастроюванням антен для збільшення швидкості передачі даних, але не оголосили, яку швидкість передачі вони очікують.

Це буде коротша місія, ніж спочатку планувалося. У прес-релізі, оприлюдненому перед запуском місії IM-1, компанія Intuitive Machines заявила, що очікує, що посадковий апарат працюватиме приблизно сім днів до того моменту, як місячна ніч настане на південному полюсі Місяця, що зробить Odysseus непрацездатним.

Неясно, як обмежений час роботи та низька швидкість передачі даних вплинуть на роботу його корисного навантаження. Це включає EagleCam, корисне навантаження, розроблене студентами Університету аеронавтики Ембрі-Рідл (Embry-Riddle Aeronautical University, ERAU), призначене для відокремлення від апарата при його остаточному спуску та отримання зображень посадки. EagleCam не було розгорнуто під час спуску через зміни в програмному забезпеченні апарата, внесені після того, як його лазерні далекоміри перестали працювати.

Місце посадки IM-1 наразі визначено за допомогою зображень, отриманих від космічного апарата NASA Lunar Reconnaissance Orbiter (LRO) та опублікованих 26 лютого. За словами Intuitive Machines, зображення показують, що космічний апарат приземлився приблизно за 1,5 км від місця запланованої посадки поблизу кратера Малаперт А. На брифінгу 23 лютого головний технічний директор Intuitive Machines Тім Крейн сказав, що, виходячи з отриманих даних оптичної навігаційної системи космічного апарата, він очікує точності приземлення в межах двох-трьох кілометрів.

Однак це місце могло ускладнити посадку. NASA описує місце посадки як «деградований» кратер діаметром близько одного кілометра, де рельєф місцевості має відносно крутий нахил у 12 градусів.

Фондовий ринок негативно відреагував на новину про ІМ-1. Акції Intuitive Machines впали на 35% під час торгів на біржі Nasdaq опівдні 26 лютого. Проте, ці акції все ще торгувалися вище, ніж до запуску місії 15 лютого.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України