Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Firefly з новою ракетою MLV планує конкурувати за запуски в інтересах національної безпеки США

Компанія Firefly Aerospace заявляє, що її нова ракета середньої вантажопідйомності, яку вона розробляє спільно з корпорацією Northrop Grumman, буде готова конкурувати в наступному раунді контрактів на запуски в інтересах національної безпеки США (NSSL).

Нова ракета, перший запуск якої заплановано у 2025 році, розроблена «відповідно до вимог Фази 3 програми Космічних сил США NSSL», — йдеться у заяві Firefly.

Фаза 3 програми NSSL відрізнятиметься від Фази 2, яку виграли компанії United Launch Alliance і SpaceX у 2020 році, тим, що дозволяє участь у менш вимогливих місіях на низькій навколоземній орбіті нових учасників, таких як компанії Rocket Lab, Firefly, Relativity Space та інших виробників малих та середніх ракет.

Firefly розраховує, що її нова двоступенева ракета, яка, за прогнозами, зможе виводити до 16 000 кг на низьку навколоземну орбіту, зможе кинути виклик ракетам Neutron компанії Rocket Lab і Terran-R компанії Relativity Space, які, як очікується, конкуруватимуть у Фазі 3 програми NSSL.

Партнерство Firefly з Northrop Grumman, про яке вперше було оголошено у серпні 2022 року, було встановлено для створення повністю американської версії ракети Antares компанії Northrop, на якій використовувалися російські двигуни РД-181. Після вторгнення в Україну та виходу рф зі світового ринку компанія Northrop Grumman оголосила, що побудує ракету Antares 330 з першим ступенем, оснащеним сімома двигунами Miranda компанії Firefly.

Обидві компанії також погодилися співпрацювати над новою середньою ракетою, яка буде запропонована для фази 3 NSSL. Firefly називає її «Машина середньої вантажопідйомності нового покоління» (Next Generation Medium-Lift Vehicle, MLV) і планує перший запуск у 2025 році. На першому ступені MLV використовується сім двигунів Miranda і на верхньому ступені – один.

Firefly повідомила, що перше випробування MLV із запусками двигунів Miranda заплановано на це літо.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України