Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Firefly назвала причину аварійного запуску ракети Alpha

5 вересня компанія Firefly Aerospace заявила, що її перша ракета Alpha вийшла з ладу через зупинку одного з двигунів першої ступені через кілька секунд після статру.

Firefly опублікувала відеозапис запуску 2 вересня з бази Космічних сил Ванденберг у Каліфорнії, який був припинений, коли ракета вийшла з-під контролю приблизно через дві з половиною хвилини після старту. Підрозділ Космічних сил США Delta 30, який керує базою Ванденберг, знищив ракету за допомогою системи припинення польоту (flight termination system).

В описі до відео Firefly повідомила, що один з чотирьох двигунів першої ступені Reaver зупинився через 15 секунд польоту. «Це була просто зупинка – двигун не вийшов з ладу – основні клапани двигуна просто закрилися і тяга припинилася», – заявили в компанії.

Перед польотом компанія підкреслювала, що цей запуск – це в першу чергу випробувальний політ. «Це льотне випробування, тому отримання даних – це вже успіх», – сказав Том Маркусік (Tom Markusic), виконавчий директор Firefly, в інтерв’ю за день до запуску.

«Firefly розпочала ретельне розслідування аномалій, щоб зрозуміти, чому двигун вимкнувся, і виявити будь-які інші важливі несподівані події під час польоту», – заявили в компанії. «У співпраці з FAA та нашими партнерами з підрозділу Delta 30 ми повернемось, щоб виконати другий політ Alpha якомога швидше».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України