Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Euroconsult представила новий випуск звіту «Супутники, які будуть створені та запущені»

Згідно зі звітом, попит на супутники стійко зростає завдяки угрупованням на негеостаціонарних орбітах (NGSO), тоді як попит на геостаціонарні комунікаційні супутники (GEO comsat) відновлюється за рахунок космічних апаратів меншого розміру.

12 грудня компанія Euroconsult оголосила про опублікування 26-го випуску свого основного звіту «Супутники, які будуть створені та запущені» (“Satellites to be Built and Launched”). У цьому випуску прогнозується, що у період між 2023 і 2032 роками щорічно буде запускатися в середньому понад 2800 супутників, що еквівалентно запуску 8 супутників на день загальною масою 4 т. Звіт проливає світло на довгострокову динаміку супутникового ринку, наголошуючи на стійкому попиті, концентрації сузір’їв NGSO та сейсмічних зрушеннях, спричинених кількома мегасузір’ями, з особливим акцентом на короткочасне вузьке місце, з яким стикаються визнані постачальники.

Комерційні угруповання NGSO, відомі своїми розширеними можливостями та розмірами, змінюють виробництво та розгортання супутників для забезпечення глобального зв’язку. Незважаючи на те, що вони становлять 65% попиту на супутники, їхній внесок у виробництво та запуск становить лише 18%, що дорівнює у середньому $ 10,5 млрд на рік. Для порівняння, вартість GEO comsat становитиме в середньому $ 3,4 млрд. Euroconsult прогнозує помірне зростання попиту на GEO comsat, що перевищить рівень останнього десятиліття і складатиме в середньому 14 замовлень на рік до 2032 року. Однак це стосується менших за розмірами супутників, що призведе до зниження ринкової вартості. Цей зсув відображає спад у бізнесі телемовлення та перехід до розширення бізнесу широкосмугового зв’язку, що підкреслює потребу в масштабованих рішеннях.

У звіті також підкреслюється високий і стійкий попит на супутники з боку давнішніх замовників. При цьому державні оператори цивільного та оборонного секторів володіють трьома чвертями середньорічної вартості ринку виробництва та запуску у розмірі $ 58 млрд. Очікується, що на шість провідних космічних урядів або організацій (США, Китай, Росія, Японія, Індія та європейські уряди, (Європейський союз і Європейське космічне агентство)) буде припадати дві третини загального обсягу виробництва супутників та попиту на їх запуски у вартісному вираженні, підкреслюючи значення ринкової вартості за межами чистих цифр.

Максим Пюто, керівник практики космічної галузі в Euroconsult і редактор звіту, зазначив: «Зростання концентрованого попиту на супутники з боку кількох нових клієнтів у поєднанні з високим тиском на їхні структури витрат і внутрішні ланцюжки поставок змінює динаміку ринку та чинить тиск на маржу постачальників. Брак запусків і залежність західних замовників від компанії SpaceX створюють концентрацію ринку, яка матиме довгостроковий вплив на галузь».

Інтригуючим аспектом, висвітленим у звіті, є короткострокове вузьке місце, з яким стикаються визнані постачальники, готові представити пускові установки нового покоління. Проблеми на цьому перехідному етапі поглиблено досліджуються, надаючи зацікавленим сторонам важливе уявлення про тривалий вплив на ринок і подальші наслідки. У звіті йдеться про видатну продуктивність SpaceX та її фактичну монополію, враховуючи, що пускові установки наступного покоління конкурентів ось-ось запрацюють. Наслідки цього домінування аналізуються, пропонуючи повне розуміння того, як динаміка галузі формується цим великим гравцем.

Звіт «Супутники, які будуть створені та запущені» містить переглянуту та вдосконалену модель ціноутворення для цін на виробництво та запуск. Зокрема, він враховує зростання витрат і цін, спричинене інфляцією, що вже спостерігалося у виробництві та запуску промисловості, а також ціни, які очікуються в найближчі роки. Звіт Euroconsult включає новий зміст, щоб надати особам, які приймають рішення, ключові знання в цій галузі, а також переглянутий і оновлений прогноз, який враховує економічну ситуацію та триваючу напругу щодо ланцюжка поставок і зміни макроекономічного середовища.

Прогноз відносно супутників, які будуть побудовані та запущені, базується на ретельному аналізі попиту на супутники шляхом оцінки ринків збуту, стратегії та зрілості супутникових операторів, а також нових гравців або потреб, які з’являться в майбутньому. Оскільки довгострокове майбутнє попиту на супутники не є результатом суми відомих на даний момент проєктів (через затримки із запуском супутників і планування запуску), Euroconsult застосовує до них різні коефіцієнти дисконтування залежно від їхньої надійності. Таким чином, усі представлені цифри, пов’язані з угрупованнями, були отримані на основі припущень Euroconsult і не обов’язково відображають точку зору операторів.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України