29 вересня компанія Euroconsult опублікувала четверте видання аналітичного звіту «Перспективи дослідження космосу» (“Prospects for Space Exploration”), у якому наведена економічна та стратегічна оцінка сектора освоєння космосу.
Другим за величиною потоком інвестицій у дослідження космосу стануть пілотовані польоти на низькій навколоземній орбіті (LEO), сфера, яка зазнала спаду в останні роки після завершення великих державних і державно-приватних програм. Прогнозується новий інвестиційний цикл, пік якого досягне $ 7 млрд до 2030 року, і це підтримає останні роки експлуатації та виведення з експлуатації Міжнародної космічної станції (МКС), а також збільшення інвестицій у приватному секторі для забезпечення плавного переходу після завершення експлуатації МКС.
Зосередження уваги на дослідженні Місяця обумовлено поєднанням стратегічних і геополітичних мотивацій. Встановлення стійкої присутності на Місяці також вважається ключовим кроком для забезпечення майбутніх пілотованих місій на Марс. Це призвело до появи подвійного контексту в дослідженні Місяця, де очолювана США програма «Артеміда» та очолювана Китаєм програма Міжнародної місячної дослідницької станції (ILRS) займають центральне місце.
Звіт «Перспективи дослідження космосу» також підкреслює наявність численних проблем і ризиків. Бізнес-проєкти у космічному секторі все ще значною мірою залежать від державних контрактів у короткостроковій та середньостроковій перспективі, що підкреслює потребу в стійких економічних моделях, оскільки місячна економіка та економіка LEO продовжують розвиватися.
Наталія Ларреа, директор Euroconsult USA, заявила: «Ми стоїмо на порозі нової ери в дослідженні космосу, позначеної парадигмою співпраці та конкуренції. Головним глобальним фокусом є встановлення стійкої присутності на Місяці, а також збереження постійної присутності людини на низькій навколоземній орбіті».