Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Blue Origin планує взяти участі у військовій програмі США «Ракетний вантаж»

Компанія Blue Origin може стати черговою ракетною компанією, що укладе угоду про співпрацю з американськими військовими на проведення дослідження можливості використання космічних ракет для перевезення вантажів по всьому світу.

«Ми ведемо розмови з Транспортним командуванням США», – сказав Томас Мартін, директор програм національної безпеки Blue Origin, 20 жовтня на конференції Національної оборонної транспортної асоціації США.

Транспортне командування США, яке управляє глобальними операціями військової логістики, минулого року підписало угоду про спільні дослідження та розробки (CRADA) з компаніями SpaceX та Exploration Architecture Corp. (XArc), метою якої є дослідження можливості інтеграції космічних ракет у військово-транспортну мережу.

Транспортне командування США, яке зацікавлене у розширенні послуг мобільності, нещодавно представило нову програму «Ракетний вантаж» (“Rocket cargo”), якою управляють Дослідницька лабораторія ВПС та Космічних сил США. ВПС США у своєї бюджетній пропозиції на 2022 фінансовий рік вимагають $ 47,9 млн на проведення досліджень щодо можливості використання космічних ракет для перевезення вантажів.

SpaceX пропонує використовувати для вантажоперевезень свою ракету Starship, але її перший політ очікується не раніше наступного року. Ракета великої вантажопідйомності New Glenn компанії Blue Origin також буде готова до першого запуску на орбіту не раніше ніж через рік.

Оцінюється, що ракета може долетіти з Лос-Анджелеса до о.Гуаму (політ літаком займає 15 годин) за 40 хвилин. Але питання полягає в тому, як ракети інтегруються в ланцюг транспортування та постачання. Якщо політ займає 40 хвилин, на організацію та планування операцій потрібні дні.

Американські військові вважають, що ракети можуть забезпечити логістичні можливості швидкого реагування для переміщення вантажу під час надзвичайних ситуацій. Але реальність у космічній індустрії така, що проходить близько двох років від замовлення доставлення вантажу в космос до моменту фактичного запуску.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України