Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Astroscale розкрила концепцію роботи свого апарата для дозаправки на орбіті

Компанія Astroscale у партнерстві з Космічними силами США розробляє космічний заправний апарат, який буде курсувати туди-сюди між паливним складом компанії Orbit Fab на геостаціонарній навколоземній орбіті (GEO) та клієнтськими супутниками.

Заправний апарат буде перевозити і передавати гідразин своєму клієнтському космічному апарату, «замість того, щоб клієнту доводилося маневрувати до складу палива, що дозволить клієнту продовжувати роботу безперервно», – повідомила компанія 17 січня.

Astroscale зі штаб-квартирою в Японії та американською дочірньою компанією в Колорадо є постачальником космічних послуг для подовження терміну служби супутників. Минулого року компанія виграла контракт на суму $ 25,5 млн від Космічних сил США на розробку космічного апарата для дозаправки. Відповідно до угоди про приватно-державне партнерство, проєкт отримає додаткові $ 12 млн фінансування від Astroscale та її постачальників.

Транспортний засіб під назвою APS-R (Astroscale Prototype Servicer for Refueling) буде являти собою невеликий супутник розміром приблизно з бензонасос, призначений для виконання кількох місій з дозаправки паливом на GEO.

APS-R зустрінеться та пристикується до паливного складу, яким керує Orbit Fab, стартап, що розробляє так звані АЗС у космосі. Компанія працює над створенням заправної станції для гідразину, яка буде розгорнута на висоті 36 000 км над Землею, частково фінансуючи цей проєкт за рахунок контракту на суму $ 13,3 млн від Підрозділу оборонних інновацій (Defense Innovation Unit, DIU) Пентагону.

Клієнтським супутником, який під час цієї демонстрації отримуватиме паливо, буде космічний апарат Life Extension In-Orbit (LEXI) компанії Astroscale, призначений для надання послуг з продовження життя на геостаціонарній орбіті. Astroscale два роки тому оголосила про плани запустити LEXI у 2026 році та підписала угоду з Orbit Fab про послуги з дозаправки.

У своєму оголошенні від 17 січня Astroscale заявила, що планує доставити APS-R до 2026 року.

Заправною станцією стане супутник класу ESPA (Evolved Expendable Launch Vehicle Secondary Payload Adaptor), кільцеподібна платформа, яка кріпиться до основного корисного навантаження ракети-носія.

Astroscale передбачає розгорнути клієнтський апарат LEXI на GEO приблизно на 300 км нижче орбітального складу палива Orbit Fab.

APS-R буде виготовлятися на новому складальному заводі Південно-Західного науково-дослідного інституту в Сан-Антоніо, штат Техас. І APS-R, і LEXI використовуватимуть заправні порти Orbit Fab, щоб забезпечити належне пристикування.

«Ця інновація в обслуговуванні на орбіті зрештою розширить радіус дії та мобільність супутників на орбіті, дозволяючи Космічним силам США робити більше з їхніми оперативними активами», – сказав Рон Лопес, президент і керуючий директор Astroscale U.S.

Полковник Джойс Булсон, керівник програми космічної мобільності та логістики Космічних сил, заявив, що співпраця з Astroscale «означає сміливий крок вперед у наших зусиллях щодо забезпечення та зміцнення позицій Космічних сил США в космічній сфері, що постійно розвивається, зміцнюючи нашу прихильність до інновацій та забезпечення стійкості наших космічних активів».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України