Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Astrolab оголосила про перших клієнтів комерційної місії місяцеходу

Розробник місячного ровера Astrolab оголосив, що вісім клієнтів уклали контракти на суму понад $ 160 млн на свою першу місію на Місяць у 2026 році.

21 листопада компанія Venturi Astrolab Inc. оголосила, що підписала контракти з клієнтами на доставку корисних навантажень у рамках першої місії (Mission 1) свого місяцехода FLEX (Flexible Logistics and Exploration), запланованої на середину 2026 року. У березні Astrolab оголосила про укладення контракту з компанією SpaceX для запуску FLEX на комерційному посадковому модулі Starship.

Astrolab розкрила назви п’ятьох із восьми клієнтів. Всі вони відносно молоді стартапи, що розробляють технології, пов’язані із довгостроковим освоєнням Місяця. Компанії не розкривають індивідуальну вартість кожного контракту.

Одним із клієнтів Mission 1 є компанія Argo Space Corp., яка планує відправити демонстраційне корисне навантаження на ровері для тестування технології вилучення води з місячного реголіту з низькою концентрацією. Astroport Space Technologies відправить корисне навантаження для тестування процесу сортування місячного реголіту з метою отримання частинок, що найкраще підходять для виробництва місячної цегли в якості будівельних матеріалів. Avalon Space зробить внесок у низку наукових, дослідницьких та стійких розробок.

Компанія Interstellar Lab відправить на Місяць дві невеликі капсули з рослинами, які розгорне ровер на місячній поверхні, щоб вивчити, як рослини ростуть у місячному середовищі. LifeShip відправить капсулу із запасом ДНК та архівом даних у рамках зусиль компанії зі створення банку насіння на місячній поверхні як позаземний резерв.

Три клієнти поки що залишаються не розкритими, проте Astrolab заявила у своєму повідомленні, що ці клієнти планують розкрити свою участь ближче до моменту запуску. Astrolab продовжує пошук клієнтів для Mission 1, зазначаючи, що ровер FLEX має вантажопідйомність 1500 кг і модульну систему для розміщення різних корисних навантажень.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України