Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Astra Space на останніх секундах припинила спробу запуску

7 лютого компанія Astra Space припинила спробу запуску своєї малої ракети-носія Rocket 3.3 з космодрому Космічних сил США на мисі Канаверал за 7 секунд до старту.

Після 50-хвилинної затримки через необхідність оцінки вітру, Astra почала відлік часу до запуску своєї ракети-носія Rocket 3.3 (також має позначення LV0008) о 13:50 за місцевим часом (18:50 UTC), але припинала спробу запуску відразу після запуску двигунів Delphin. Через майже 90 хвилин компанія об’явила про припинення спроби запуску цього дня.

Компанія заявила, що запуск було відкладено через «незначну проблему з телеметрією», без уточнення подробиць. «Ми даємо команді час для завершення ретельного огляду і представимо оновлену інформацію щодо наступної можливості запуску», — повідомила компанія.

Ракета-носій Rocket 3.3 компанії Astra висотою 13,1 м має скромні розміри в порівнянні з іншими ракетами, які запускаються з мису Канаверал. Ракета призначена для виведення корисного навантаження до 50 кг на орбіту висотою 500 км.

Це вже п’ята спроба запуску Astra на орбіту та перша з корисним навантаженням. Перші три запуски з Тихоокеанського космічного комплексу на острові Кадьяк (Аляска) не змогли вийти на орбіту у період з вересня 2020 року по серпень 2021 року. У четвертому запуску, 20 листопада 2021 року, також з Аляски, ракета вийшла на орбіту, але не мала корисного навантаження. У той місії Космічні сили США використовували прилади для збору даних про умови польоту ракети.

У п’ятій спробі запуску, 7 лютого, ракета-носій Rocket 3.3 мала вивести на орбіту чотири супутника-кубесата за контрактом NASA у рамках місії Educational Launch of Nanosatellites (ELaNa) 41. У грудні 2020 року Агентство уклало контракт з Astra вартістю $ 3,9 млн на запуск в рамках програми Venture Class Launch Services (VCLS) Demo 2.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України