Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Astra готується до першого запуску своєї ракети з космодрому на мисі Канаверал

22 січня компанія Astra, яка прагне захопити сегмент зростаючого ринку запусків малих супутників, провела випробування своєї двоступеневої ракети на мисі Канаверал, готуючись до майбутнього демонстраційного запуску на замовлення NASA.

Випробувальний запуск двигуна (так зване «статичне вогневе випробування») відбувся на стартовому майданчику 46 космодрому Космічних сил США на мисі Канаверал, звідки Astra готується вивести на орбіту чотири наносупутника-кубсата за програмою NASA Venture Class Launch Services.

П’ять ракетних двигунів Delphin, які працюють на гасі та рідкому кисні, пропрацювали менше ніж 10 секунд о 11:40 EST (16:40 GMT).

Засновник і генеральний директор компанії Astra Кріс Кемп повідомив, що компанія оголосить дату і час запуску місії після отримання ліцензії на запуск від Федеральної авіаційної адміністрації США (Federal Aviation Administration, FAA). Передумовою для отримання Astra ліцензії FAA на запуск є статичне вогневе випробування.

Ракета компанії Astra має невеликі розміри в порівнянні з іншими ракетами-носіями, які запускаються з мису Канаверал. Ракета-носій, яка називається Rocket 3.3 або LV0008, має висоту всього 43 фути (13,1 м), більш ніж у п’ять разів коротше ракети Falcon 9 компанії SpaceX і приблизно такої ж висоти, як і відсік корисного навантаження Falcon 9.

Ця ракета у її існуючій конфігурації призначена для виведення корисного навантаження вагою близько 110 фунтів (50 кг) на полярну орбіту висотою 310 миль (500 км). Ракета Astra забезпечує виведення на орбіту невеликих комерційних, військових і дослідницьких супутників.

Astra запустила свою першу успішну місію на низьку навколоземну орбіту в листопаді 2021 року з острова Кадьяк (Аляска). Спонсором запуску виступили Космічні сили США. Три попередніх спроби запусків закінчились невдачею.

Заснована в 2016 році, компанія Astra прагне здійснювати щоденні запуски з малими супутниками за відносно низькою ціною, орієнтуючись на ринок запусків малих супутників, захоплений конкурентами, такими як компанії Rocket Lab, Virgin Orbit і Firefly Aerospace.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України