Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ArianeGroup починає випробування прототипу багатоцільового розгінного блоку Susie

Компанія ArianeGroup розпочала тестування, розглядаючи його як універсальну відповідь на безліч проблем, з якими стикається європейська космонавтика.

ArianeGroup почала тестувати невеликий демонстратор свого інноваційного верхнього ступеня Smart Upper Stage for Innovative Exploration (SUSIE). Цей ступінь був анонсований на Міжнародному астронавтичному конгресі у вересні 2022 року, але про цей внутрішньо фінансований проєкт мало відомо.

Тестування демонстратора висотою 2 м і вагою 100 кг з двигуном на рідинному паливі розпочалося у жовтні з його першого включення на майданчику ArianeGroup у Ле-Мюро.

Мета проєкту – підвищити незалежність Європи в галузі космічних польотів, розвиваючи можливості як для вантажних, так і для пілотованих польотів. Проєкт також прагне забезпечити конкурентоспроможну, інноваційну та стійку космічну логістику для Європи в контексті дуже різноманітних та зростаючих космічних програм.

ArianeGroup описала демонстраційний зразок «випробувай і навчайся» в масштабі 1:6 як «перший конкретний крок у дорожній карті ArianeGroup щодо швидкого освоєння та використання ключових технологій, необхідних для перевірки концепції, особливо на етапах польоту на малій швидкості, заходу на посадку та приземлення».

Повнорозмірний верхній ступінь Susie висотою 12 м, шириною 5 м і вантажопідйомністю 7 т призначений для запуску на вершині ракети Ariane 64. У версії для пілотованих польотів він зможе перевозити 5 астронавтів, що сидять один за одним обличчям вперед до кінчика космічного корабля. Передбачається, що Susie буде повністю багаторазовим, що потенційно дозволить знизити довгострокові витрати та підвищити ефективність місії.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України