Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Amazon протестувала супутники проєкту Kuiper на контрольоване маневрування на орбіті

9 листопада компанія Amazon повідомила про успішну демонстрацію контрольованого маневрування супутників проєкту Kuiper за допомогою електричної силової установки на ефекті Холла. Нещодавня серія контрольованих запусків двигунів надала дані для тестування конструкції супутників.

Це означає, що силова установка має продуктивність і потужність, необхідні для виведення супутників на призначені орбіти після запуску і розгортання, утримання їх положень на цих орбітах, маневрування ними, щоб уникнути утворення космічного мусора, а також керованого зведення їх з орбіти наприкінці їх місії.

Результати підтверджують позицію Amazon відносно того, що всі супутники на висоті понад 400 км повинні мати ефективні можливості для маневрування, а оператори супутників повинні обмінюватися інформацією про рух космічних апаратів, щоб операції на низькій навколоземній орбіті були безпечними та передбачуваними.

Супутники системи Kuiper розроблені для роботи на висотах приблизно від 590 до 630 км. Ці низькі висоти забезпечують швидкість і продуктивність підключення та забезпечують безпечніше та надійніше сходження з орбіти наприкінці місії. Якби супутники не мали активного двигуна, атмосфера Землі з часом затягнула б їх на нижчі орбіти. Спеціально створена силова установка допомагає протидіяти цій природній силі та гарантує можливість безпечного та надійного керування супутником у межах 9 км від його висоти.

Довідково:6 жовтня з мису Канаверал, Флорида, США за допомогою РН «Atlas-5(501)» компанії United Launch Alliance було виведено на низьку навколоземну орбіту два експериментальні КА KuiperSat 1, 2, перші експериментальні супутники системи широкосмугового доступу до Інтернету Project Kuiper компанії Amazon.

Компанія Amazon планує до 2029 року розгорнути 3 236 супутників Project Kuiper, щоб конкурувати з мережею Starlink компанії SpaceX.

Amazon планує розгорнути супутники Project Kuiper у 98 орбітальних площинах, у трьох орбітальних шарах висотою 590 км, 610 км та 630 км. Супутники будуть розгорнуті у п’ять етапів. Угруповання почне функціонувати та забезпечить доступ до Інтернету після запуску перших 578 супутників.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України