Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія Amazon інвестує $ 120 млн у будівництво заводу для остаточної підготовки до запуску супутників Project Kuiper

1 липня компанія Amazon оголосила про плани побудувати об’єкт з обробки супутників у космічному центрі Кеннеді NASA, штат Флорида, оскільки вона готується наступного року розпочати запуск на низьку навколоземну орбіту 3236 комерційних широкосмугових інтернет-супутників Kuiper.

Об’єкт площею 31 000 м2, який Amazon розраховує завершити у 2024 році на колишньому стартово-посадковому комплексі шаттлів (Launch and Landing Facility, LLF), виконуватиме остаточну підготовку супутників Kuiper, доставлених для запуску на борту ракет компаній Blue Origin і United Launch Alliance.

Очікується, що Blue Origin і United Launch Alliance разом з європейською компанією Arianespace виконають до 92 запусків на орбіту супутників Project Kuiper в рамках крупної угоди про запуск, оголошеної на початку 2022 року.

Компанія Amazon заявила про намір до кінця року розпочати виробництво супутників на своїх виробничих потужностях в Кіркленді, штат Вашингтон, щоб у 2024 році надавати перші послуги на низькій орбіті неназваним корпоративним клієнтам.

Amazon має вивести на орбіту половину свого угруповання, або 1618 супутників, до липня 2026 року згідно з правилами розгортання, визначеними у ліцензії Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC), а решту – до липня 2029 року.

Представник Project Kuiper відмовився розповісти деталі плану розгортання, але зазначив, що компанія дотримується визначеного терміну у 2026 році та використовуватиме сторонні засоби обробки корисного навантаження, доки власні не буде повністю введенно в експлуатацію.

Компанія Amazon витратила на Project Kuiper мільярди доларів, щоб отримати тверді зобов’язання щодо 77 запусків ракет-носіїв великої вантажопідйомності, більшість з яких стартуватиме із Флориди, що дозволить отримати вигоду від створюваного об’єкта з інтеграції супутників.

Але крім 9 запусків ракет Atlas 5 компанії ULA, ці місії покладаються на ракети, які ще не надійшли в експлуатацію через затримки у розробці: Vulcan Centaur компанії ULA, New Glenn компанії Blue Origin і Ariane 6 компанії Arianespace.

Amazon спочатку планувала запустити свої перші два прототипи супутників до четвертого кварталу 2022 року разом з розробником ракет ABL Space Systems, але потім обрала для запуску РН Vulcan, перша місія якої тепер запланована на четвертий квартал цього року після низки затримок. За словами представника Amazon, поки Project Kuiper оцінює варіанти, компанія все ще планує запустити прототипи під час дебютного польоту Vulcan.

У прес-релізі компанії Amazon зазначено, що вона інвестує $ 120 млн у будівництво свого заводу з обробки супутників у Флориді, що є частиною понад $ 10 млрд, які вона виділила на Project Kuiper. Компанія також подає заявку на отримання від Департаменту транспорту Флориди дозволу на використання LLF для підтримки будівництва.

За даними Amazon, у рамках інвестицій на космічному узбережжі буде створено до 50 нових робочих місць, що приєднаються до понад 1400 співробітників, які працюють над Project Kuiper по всій території США.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України