Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Компанія ABL Space Systems втратила другий ступінь ракети RS1 під час випробувань

За повідомленням компанії ABL Space Systems, 19 січня у космопорті Мохаве під час випробувань вибухнув другий ступінь їхньої ракети RS1.

«Сьогодні вдень ми втратили другий ступінь RS1 через аномалію тестування», – заявив президент ABL Space Systems Ден Пімонт. «Всі в безпеці, і команда виконала чудову роботу з огляду на аномалію, щоб захистити випробувальний стенд».

Базована в Ель-Сегундо, Каліфорнія, ABL Space Systems є однією з десятків компаній (кілька років тому таких налічувалося більше 100), які прагнуть захопити частину ринку з надання послуг запуску малих супутників. Розроблювана компанією двоступенева невелика ракета-носій RS1 оснащена двигунами E2 власної розробки, які використовують рідкий кисень і паливо RP-1. Другий ступінь має один двигун E2, що створює тягу 13 000 фунтів, тоді як перший ступінь має дев’ять двигунів E2. Ракета розрахована на виведення на низьку навколоземну орбіту корисного навантаження вагою до 1 350 кг за розрахунковою ціною $ 12 млн за політ. Ракета-носій спроєктована таким чином, щоб її можна було без труднощів перевозити в транспортних контейнерах, а також швидко встановлювати, заправляти та запускати в пункті призначення.

Швидкий запуск – це можливість, яка представляє великий інтерес для військових США. ABL Space Systems отримала контракти на суму $ 44,5 млн від ВПС США, а також співпрацювала з Дослідницькою лабораторією ВПС США над розробкою та випробуванням компонентів.

За оцінками експертів, невідомо, на скільки буде затриманий перший запуск ракети RS1 через аварію в Мохаве. Як і більшість провайдерів запуску, компанія значно відстає від графіка, оскільки бореться з технічними проблемами та пандемією COVID-19.

ABL планувала провести демонстраційний запуск RS1 до кінця 2021 року з космодрому на острові Кадьяк, Аляска, проте з жовтня 2021 року не надала уточненої інформації про свої плани запуску. Раніше компанія також заявляла про свої наміри запускати супутники з космодрому Камден в Джорджії та з Шетландського космічного центру в Шотландії.

У квітні 2021 року компанія Lockheed Martin підписала контракт на 58 запусків RS1 протягом наступного десятиліття, а також окремо вибрала ABL для виконання запуску «UK Pathfinder» для британського уряду з космодрому на Шетландських островах. У листопаді компанія Amazon підписала контракт з ABL на запуск двох прототипів супутників для свого широкосмугового угруповання Project Kuiper.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України