Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Комісія з безпеки NASA скептично ставиться до готовності космічного корабля Starliner до першого пілотованого польоту

25 травня голова комісії з питань безпеки NASA Патрісія Сандерс (Patricia Sanders) закликала агентство не поспішати з випробувальним пілотованим польотом космічного корабля Boeing CST-100 Starliner, закликавши до незалежного «глибокого вивчення» технічних проблем.

Виступаючи на відкритому засіданні Консультативної групи з аерокосмічної безпеки, голова комісії П. Сандерс висловила скептицизм щодо того, що NASA і Boeing зможуть вчасно вирішити відомі проблеми зі Starliner до запуску, який на даний час заплановано на 21 липня.

«Попереду ще довгий ряд процесів NASA, щоб визначити готовність до запуску» для місії Crew Flight Test (CFT), першого польоту космічного корабля з двома астронавтами NASA на борту. «Це не можна планувати, доки ризики для безпеки не можна зменшити або прийняти, широко розплющивши очі, маючи належне переконливе технічне обґрунтування».

Вона зазначила заплановану дату запуску, але додала, що це просто «можливість у розкладі запуску» та маніфест запланованих місій на МКС. Зазначена дата запуску CFT вписується між вантажною місією Dragon, яка повинна відправитися з МКС на початку липня, і місією Crew-7 Crew Dragon, запланованою до запуску в середині серпня. Ця дата, за її словами, «не обов’язково є підтвердженням готовності провести це льотне випробування».

Коли NASA і Boeing оголосили 29 березня липневу дату запуску CFT, з відстрочкою на три місяці, офіційні особи сказали, що це дасть їм більше часу для завершення сертифікації космічного корабля, зокрема його парашутів. Затримка також дозволить їм перевірити системи авіоніки після виявлення помилки в одному з блоків.

Після цього ні Boeing, ні NASA не оновлювали статусу підготовки до місії CFT. Веб-сайт Boeing, присвячений оновленням Starliner, востаннє оновлювався з березневим оголошенням про нову дату запуску в липні.

16 травня на засіданні Комітету з досліджень і операцій Консультативної ради NASA Філ МакАлістер (Phil McAlister), директор комерційного космічного відділу Управління космічних операцій NASA, повторив заплановану дату запуску CFT не раніше 21 липня.

Однак він зазначив, що сертифікаційна робота над кораблем продовжується і є основним пунктом для CFT. Перевірка парашутної системи була «основною проблемою» у завершенні цієї роботи, а перед місією було заплановано провести додаткові тестування парашутів. «Це потенційно може вплинути на дату польоту», — сказав він. «На даний момент, якщо тести пройдуть номінально, у нас буде достатньо часу, щоб призначити дату 21 липня. Але ніколи не знаєш. Ось чому ми проводимо ці тести».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України