Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Комерціалізація космічної галузі Індії набирає обертів

Намагання індійського уряду комерціалізувати космічний сектор прискорюються протягом останніх двох років. Видання «Outlook India» виділило два важливі аспекти у цьому процесі:

1. На даний час близько 40 індійських космічних стартапів та промислових підприємств проводять консультації з Індійською організацією космічних досліджень (ISRO) щодо підтримки у різних галузях, таких як розробка супутників, ракет-носіїв, обладнання та надання космічних послуг.

2. Політика прямих іноземних інвестицій Індії в космічному секторі також переглядається, що, на думку голови ISRO та секретаря Міністерства космосу (Department of Space, DoS) К. Сівана, відкриє величезні можливості для іноземних компаній інвестувати в країну.

Космічна промисловість Індії значною мірою закрита і знаходиться під контролем держави. Зміна інвестиційної політики може призвести до потоку іноземних грошей у цілий ряд сфер, включаючи комунікації та розробку ракет-носіїв.

Індійський уряд створив державну компанію NewSpace India Ltd. при DoS, яка очолює зусилля з комерціалізації. Компанія організує та контролює передачу виробництва індійських ракет-носіїв приватним компаніям.

ISRO створила Індійський національний центр сприяння та авторизації космосу (IN-SPACe), відповідальність якого полягає у сприянні співпраці між космічним агентством та приватними компаніями.

ISRO нещодавно підписала угоди, які дозволять двом приватним розробникам ракет-носіїв, Agnikul Cosmos та Skyroot Aerospace, отримати доступ до об’єктів космічного агентства та технічних знань. Очікуються додаткові угоди.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України