Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Командувач Космічних сил США закликає союзників «колективно тренуватися вести боротьбу»

Війна в Україні продемонструвала важливість координації між союзниками в повітрі, на суші та на морі, і ця співпраця також має розповсюджуватися і на космічний простір, сказав глава Космічних сил США перед аудиторією міжнародних військових лідерів.

«Сумісне обладнання, загальна комунікаційна та мережева інфраструктура – ось складові успішних міжнародних операцій. Якщо ми проігноруємо ці уроки в космосі, космос буде відключений від більших зусиль, і ефективність роботи постраждає», – сказав 13 липня генерал Ченс Зальцман, командувач Космічних сил США, виступаючи на Глобальній конференції керівників авіації та космосу (2023 Global Air & Space Chiefs’ Conference) в Лондоні.

«Безумовно, ситуація в Україні продемонструвала критичну важливість своєчасної координації між партнерами, – сказав Зальцман. – Щоб реалізувати ці уроки в космосі, ми повинні колективно розробити тактику, методи та процедури, як ми це робили в будь-якій іншій сфері».

Щоб захистити космічну інфраструктуру США та союзників від кібератак та інших загроз, сказав Зальцман, «ми повинні колективно тренуватися вести боротьбу. Ми повинні колективно діяти разом як коаліція… Суть полягає в тому, що міжнародна співпраця абсолютно необхідна для досягнення безпечного, стабільного, надійного та сталого космічного простору».

Війна в Україні продемонструвала значну залежність збройних сил від супутників, створюючи стимули перешкоджати доступу супротивників до космічних систем, сказав Зальцман. За його словами, США та союзники «повинні стандартизувати те, як космічні операції мають вписуватися в спільне та коаліційне планування».

Зальцман сказав, що на нього справили враження зусилля НАТО щодо сприяння спільній підготовці до проведення космічних операцій. Альянс створив Космічний центр НАТО в штаб-квартирі Об’єднаного командування ВПС НАТО в Рамштайні, Німеччина. На початку цього року члени НАТО підписали угоду про створення Космічного центру передового досвіду НАТО в Тулузі, Франція, присвяченого космічній обороні. Центр розташований разом із Космічним командуванням ВПС Франції та Національним центром космічних досліджень (Centre National d’études Spatiales, CNES).

Зальцман зазначив, що все більше країн засновують організації, що займаються космічними операціями. «Усі наші зусилля, включно з Космічними силами США, все ще перебувають у зародковому стані в цьому плані. Нам ще потрібно багато зробити, щоб нормалізувати космічні операції, тактику, методи, процедури та стандарти так само, як ми робили в інших сферах».

Конфлікт в Україні «дав зрозуміти, що доступ до космосу та його використання мають фундаментальне значення для сучасної війни. Також зрозуміло, що технологія є засобом підсилення боєздатності, який має підтримуватися комплексним навчанням і коаліційними операціями», – сказав він.

«Історично космос був сферою односторонніх дій, – додав Зальцман. – Це має змінитися. Ми повинні працювати разом як відповідальні суб’єкти, щоб захистити безпеку та надійність космосу. Нам потрібно покращити співпрацю, координацію та можливості для взаємодії».

«Нам потрібно колективно підтримувати свободу дій у космосі, оптимізувати наші ресурси, підвищити надійність та стійкість місії, а головне – стримувати конфлікти», – зазначив Зальцман.

У своїй промові на Лондонській конференції Зальцман виклав принципи багатогранної стратегії, яку він запровадив у березні під назвою «конкурентна витривалість» (“competitive endurance”) для керівництва планами Космічних сил США щодо стримування та боротьби з супротивниками.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України