Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Керівник Космічного управління Великобританії попереджає про космічний тероризм

Глава нового Космічного управління (Space Directorate) МО Великобританії попереджає, що спрощення доступу до космосу збільшує можливість «космічного тероризму», проводячи паралелі з тим, як терористи змогли використати комерційні літаки для атак 11 вересня.

«Ми всі були свідками того, що відбулось, коли повітряна сфера стала доступною для всіх – терористи перетворили авіалайнери на зброю. Якщо така тенденція пошириться на космос, коли нам доведеться мати справу з нашим першим прикладом космічного тероризму? І чи готові ми до такого драматичного стратегічного потрясіння?» – питає віце-маршал авіації Харві Сміт на конференції DSEI-2021 у Лондоні 14 вересня, через кілька днів після 20-річчя 11 вересня.

«Вартість доступу до космосу різко впала протягом останнього десятиліття – з $ 20 000 за кг до менш ніж $ 2 000 сьогодні, з прагненням опуститися до $ 2 за кг. Майже кожен тепер може отримати доступ до космосу, і з такою доступністю може прийти потенційна загроза», – сказав Х.Сміт.

Існуючі правила поведінки у космосі не підходять для нового, мінливого космічного середовища. З цією метою Великобританія прагне встановити загальноприйняті норми поведінки в космосі в рамках Генеральної Асамблеї ООН. Х.Сміт охарактеризував прогрес, досягнутий з цією метою, як «виключно позитивний».

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України