Об’єднання
інноваційно-космічних кластерів

Казахстан відмовляється від застарілих геодезичних систем

У Казахстані розпочато реалізацію масштабного проекту у вітчизняній галузі геодезії і картографії – Національна інфраструктура просторових даних (НІПД) в рамках Державної програми «Цифровий Казахстан», повідомляє kazlenta.kz з посиланням на Міністерство цифрового розвитку, інновацій та аерокосмічної промисловості Республіки Казахстан (МЦРІАП РК).

В даний час в різних сферах, регіонах і відомствах країни застосовуються різні системи координат: СК-42, СК-63, всесвітня геодезична система 1984 року (WGS-84), місцеві системи координат. Як наслідок це призводить до розрізненості графічних основ державних баз даних, кадастрів і геопорталів.

Реалізація НІПД дозволить встановити сучасну державну систему координат Казахстану (Qazaqstan Terrestrial Reference System, QTRS) замість СК-42 і забезпечити відкритими просторовими даними 100% території республіки. Також, вдасться створити умови для інтеграції інформаційних систем, кадастрів, геопорталів центральних і місцевих державних органів, що працюють з інформацією про місцевість.

«В рамках проекту НІПД ми зможемо інтегрувати розрізнені кадастри в один інформаційний простір, забезпечити автоматизацію процедур таким чином, що кожен новий об’єкт, будь то будинок або дорога, при проходженні процедур державних послуг буде з’являтися на мапі, оновлюючи її. В результаті впровадження підвищаться доступність і якість надаваних населенню послуг у сфері архітектури, будівництва, природокористування та охорони навколишнього середовища, земельних відносин, геології, житлово-комунального та сільського господарства», – зазначив Кажмухан Бекмукашев, голова Комітету геодезії і картографії МЦРІАП РК.

Вироблені картографічні та геодезичні матеріали і дані є найважливішою і необхідною геопросторової основою при прийнятті рішень в державному управлінні, розвитку інфраструктури країни, в забезпеченні оборони і безпеки держави, в сфері навігаційних послуг і інших сферах людської діяльності.

Починаючи з 2005 року оцифровані і оновлені топографічні карти на 58% території РК, також проведена цифрова аерозйомка 65% всієї території країни.

На сьогоднішній день створені цифрові плани 3 мегаполісів, 13 обласних центрів, 51 міст/мономіст/малих міст, 54 районних центрів, а також 209 сільських населених пунктів країни.

Щорічно галузь забезпечує державний і приватний сектор актуальною топографо-геодезичної і картографічної інформацією.

Facebook
Twitter

 

Об’єднання інноваційно-космічних кластерів України