Цього тижня китайські астронавти місії Shenzhou 16 благополучно приземлилися на Землю, незважаючи на очевидну дірку в парашуті зворотної капсули.
30 жовтня центральне телебачення Китаю (CCTV) показало відео приземлення Shenzhou 16, коли космічний корабель з екіпажем повернувся на Землю після 5 місяців на орбіті на космічній станції Tiangong. На деяких кадрах крізь парашут з червоно-білими смугами видно клаптик блакитного неба.
Усередині капсули перебували командир місії Shenzhou 16 Цзін Хайпен і члени екіпажу Чжу Янчжу і Гуй Хайчао.
Під час попередніх повернень китайських пілотованих місій нічого подібного не спостерігалося. Однак це не вплинуло на операцію повернення.
Капсула благополучно приземлилася на місці посадки Дунфен у пустелі Гобі у Внутрішній Монголії 31 жовтня о 00:11 UTC (08:11 за пекінським часом). Однак, при приземленні капсула, схоже, кілька разів перекинулася, перш ніж її огорнула хмара піску, піднята двигунами капсули, які були запущені для пом’якшення удару.
Китайські астронавти були у піднесеному настрої після приземлення, повідомляє CCTV.
Навіть якби парашут площею 1 200 м2 вийшов з ладу, екіпаж мав би можливість сповільнити зниження.
Космічний корабель Shenzhou має резервний парашут на випадок відмови основного парашуту. Шао Лімін, заступник технологічного керівника систем екіпажу космічних кораблів Китайської академії космічних технологій (CAST), сказав, що запасний парашут розгорнеться автоматично, якщо капсула, що повертається, занадто швидко опуститься з висоти від 6 до 5 км.
Космічні органи Китаю поки що не повідомляли про інцидент під час спуску Shenzhou 16.